Najděte své ztracené zařízení s Prey

Jistě jste se někdy setkali se situací, kdy vám, nebo někomu z vašich blízkých, byl odcizen mobilní telefon, notebook nebo tablet. Jak se ale bránit?

Prey nabízí jednoduché řešení, které sice krádeži nedokáže předejít, ale poslouží při jeho rychlém a snadném nalezení. Funguje na zcela jednoduchém principu, který poslouží původnímu vlastníkovi k tomu, aby měl kontrolu nad celým zařízením, aniž by ho právě v danou chvíli vlastnil fyzicky. Stačí k tomu málo – mít nainstalovaný software Prey.

A pokud byla zmíněna kontrola nad zařízením, myslíme tím opravdovou a komplexní kontrolu, která zahrnuje několik nástrojů, jejichž využití oceníte v různých situacích. Někdy potřebujete vystopovat polohu zařízení, není nic jednoduššího, než použít Prey podporovanou lokalizaci založenou na GPS poloze nejbližších Wi-Fi hotspotů. A co navíc – Prey podporuje i automatické připojení k dostupným nezaheslovaným Wi-Fi hotspotům.

Mezi další funkce patří pořizování screenshotů obrazovky v určitém intervalu. Při troše štěstí lze zachytit obrazovku v momentě, kdy se zloděj přihlásil do svého e-mailu či na svůj Facebook. Velkou výhodou je i skrytí přihlašovacích údajů nebo plné zaheslování zařízení, které lze odemknout pomocí v administraci nastaveného hesla. A pokud máte u svého zařízení webkameru, Prey dokáže v nastaveném intervalu také pořizovat snímky i přes ni. Jednou z posledních možností je spuštění zvukového alarmu nebo zobrazení upozornění, jehož text lze libovolně upravit.

Všechny takto získané informace a komplexní nastavení lze spravovat skrze přehlednou webovou administraci. Poté, co si stáhnete software, nainstalujete jej do svého zařízení a spárujete s webovou administrací, budete si moci prohlédnout i technické specifikace a další informace. Taktéž může uživatel v administraci označit zařízení za ztracené.

Software a sledování je v omezené míře zdarma, některé funkce jsou však přístupné jen v Pro verzi, která obsahuje několik variant. Cena za měsíc začíná na 5 dolarech (zhruba 100 Kč) a podle variant může vystoupat až na 399 dolarů (zhruba 7 900 Kč). Varianty se liší zejména v počtu zařízení, jež může uživatel spravovat, možnosti SSL zabezpečení, rychlejších možných intervalech pro sledování, počtu reportů a dalšími vylepšeními. Samozřejmě aplikace existuje jak ve verzích pro Windows, Linux, OS X, tak i pro Android a iOS.

Kromě jiného také samotní vývojáři Prey spravují vlastní oficiální blog (pouze v angličtině a španělštině), kde se dočtete mnoho opravdu zajímavých informací nejen spojených přímo se softwarem. Články se zabývají i problematikou zabezpečení obecně, v jednom z článků se například můžete dozvědět, jak lze předejít koupi kradeného zařízení, respektive si ověřit jeho pravost.

Chraňte se i vy a využijte služeb Prey k tomu, abyste vždy spolehlivě našli své ztracené zařízení. Software při svém chodu zařízení nijak nezatěžuje a systém nezpomalí, navíc o jeho chodu z logických důvodů nebudete ani vědět. Aplikaci můžete stáhnout na oficiálním webu projektu. V případě krádeže už nikdy nebudete ztraceni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *