Na co hledět při výběru nové televize?

Televize

Plánujete koupi nové televize? Možnosti se od doby, co jste si kupovali tu poslední, výrazně posunuly. Podívejte se s námi, na co primárně hledět.

Televize HISENSE H32M2600

Televize HISENSE H32M2600

Úhlopříčka

Laicky řečeno velikost televize. Ta se ve většině případů udává v palcích, které si na centimetry můžete jednoduše přepočítat. Vynásobíte je hodnotou 2,54 cm. Správná úhlopříčka by měla odpovídat pozorovací vzdálenosti. Když se podíváme na trojici nejoblíbenějších, souvisí s nimi tato vzdálenost:

  • 32 palců – 0,98 m až 1,52 m
  • 46 palců – 1,40 m až 2,22 m
  • 65 palců – 1,98 m až 3,14 m

Rozlišení a pozorovací úhel

Pokud jde o tyto dva parametry, je nutné říci, že technologie se výrazně posunuly. Už v podstatě standardem je Full HD rozlišení. Do popředí se však dostává ještě o něco lepší varianta, a to 4K, které je dvojnásobkem předchozího.

Pokud jde o pozorovací úhel, tak moderní LED televize zajistí, že se dokáže blížit i 180 stupňům. To v praxi znamená, že i když před televizí nesedíte přímo, nemusíte se bát zkresleného obrazu s ohledem na barvy či kontrast.

Televize SAMSUNG UE65MU6172

Televize SAMSUNG UE65MU6172

Výrobce

Určitě doporučíme sáhnout po kvalitní značce, ke které se vážou výhody, jako jsou kvalitní použité díly, dostupnost servisních středisek a technické podpory, nebo dlouhá životnost. Co patří do trojice nejlepších variant?

  • Televize LG
  • Televize Sony
  • Televize Samsung
  • Televize Philips

Ideálně chytrou

Jako standard současné doby je považován fakt, že vaše televize bude takzvaně chytrá. Za tímto účelem vyhledávejte moderní smart televize. Obvykle mají svůj vlastní systém, ale lze narazit třeba i na modely s Androidem. Ona „chytrost“ spočívá v tom, že televize nabídne různé internetové aplikace a služby.

Nakupujte u správného prodejce

I ten má při výběru televize svou roli. V čem? Může vám poradit, stejně jako může nabídnout dobré ceny, či bleskovou rychlost doručení. Naším doporučením je eshop expert.cz, který patří mezi stálice na našem trhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *