Co je produkt Intel Vaunt? Jedinečné chytré brýle

Pokud je něco, co se bude dlouhodobě dostávat do popředí, rozhodně to budou i chytré brýle. Když se podíváme na sortiment, tak je spojován s řadou známých značek. A zde nesmí chybět také společnost Intel. Ta přišla se zajímavou novinkou, která nese název Intel Vaunt. V čem je jedinečná?

Konečně někdo myslí na design

O vývoji chytrých brýlí se mluvilo již delší dobu. Nyní je venku jak informace, tak i samotné brýle. Pokud se na ně podíváme blíže, tak musíme jednoznačně říci, že u jejich vývoje někdo konečně přemýšlel. Brýle Intel Vaunt totiž vypadají celkem obstojně. Samozřejmě na klasické brýlové obroučky nemají, ale když se podíváme na segment chytrých brýlí, tak právě tyto vypadají z hlediska designového jako nejvíce podařené. A to by mohla být jejich hlavní výhoda.

Co mají? Nebo spíše nemají?

Při prvotním pohledu skutečně vypadají jako běžné brýle a musíme říci, že běžný člověk by jenom těžko poznal, že jsou chytré. Jak je to možné? Na rozdíl od řady jiných totiž neobsahují viditelné věci, jako je:

  • Kamera
  • Rameno s displejem
  • Ovládací tlačítka

Vždy dokonale ostré

Unikátem jsou však ty nejmodernější technologie. Pokud se podíváme na to hlavní, s čím Intel Vaunt přicházejí, tak je to laserový projektor s označením VCSEL. Ten nejprve promítne na sklo brýlí obrazec, který se odrazí na sítnici vašeho oka. To zajistí, že budete vždy vidět konkrétní informaci dokonale ostře. Pokud máte vadu očí, tak skutečně nebudete potřebovat čočky – tedy pokud bez nich uvidíte klasicky na cestu.

Letos první prototypy

A jak je to s jejich uvedením do prodeje? Je třeba čekat. První informace ukazují, že první komerční prototypy by se mohly na světovém trhu objevit ještě letošní rok. Samozřejmě nebudou určeny běžným lidem, ale jenom vývojářům, a to pro možnost tvorby a testování aplikací, které budou základem plnohodnotného použití.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *