Systém Windows 10 S končí

Operační systém Windows je aktuálně tím nejrozšířenějším na celém světě. Pokud se podíváme na nejnovější variantu, tak nemusíme připomínat, že nese označení Windows 10. Má ale samozřejmě i různé pod-edice, jako třeba:

  • Home
  • Prefessional
  • Enterprise
  • Edice S

A právě na poslední variantu, tedy Windows 10 S se zaměříme. A to proto, že neměla dlouhého trvání. Tato verze operačního systému totiž definitivně končí.

Co měl systém Windows 10 S nabídnout?

Pokud jste o něm ani neslyšeli, což může být celkem reálné, podívejme se společně na to, co měl nabídnout. V podstatě musíme říci, že systém Windows 10 S měl být hlavním konkurentem operačního systému s názvem Chrome OS. Mělo se tedy jedna spíše o levnější edici operačního systému, na spíše levnější a jednodušší zařízením. Cílem bylo dostat tento operační systém například do škol, kde na základní výuku mohl plně dostačovat.

S Mode definitivně nezmizí

Aby však byla tato verze operačního systému přece jenom využita, došlo ke změně celkové strategie. A to takové, že se Windows 10 S budou dodávat v podstatě do každého počítače. A to jako zcela základní režim. Tento systém tak v podstatě naběhne po prvotním zapnutí počítače. Uživatelé sí následně mohou, ale nemusí, aktivovat plnohodnotný operační systém, dle typu, který mají zakoupený. Kdo však bude chtít tuto lowcost verzi, nebude s tím mít problém, jelikož si ji bude moci zcela pochopitelně nechat.

Windows 10 S měl jednu hlavní slabinu

O jakou se jedná? O dostupnost programů a aplikací. Samozřejmě nebyl problém si je stáhnout a nainstalovat. Nikoliv však odkudkoliv, jelikož jediným zdrojem mohl být Windows Store. Možná i to je ten krok, proč bude S Mode základem nových počítačů. Může to zvýšit jak návštěvnost, tak i tržby daného obchodu. Zvláště u méně zkušených uživatelů, kterým tato forma získávání aplikací přijde pohodlnější.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *