Konec Windows 7 je spadnutí. Nezapomeňte se upgradovat

Používáte-li operační systém Windows 7, měli byste zpozornět. Již příští měsíc bude oficiálně ukončena jeho podpora ze strany společnosti Microsoft. Již delší dobu tedy bezpečnostní experti apelují na veřejnost, aby přešla na vyšší verze systému. Windows 7 už totiž nevyhovuje aktuálním standardům a může představovat bezpečnostní riziko.

Jde o bezpečnostní riziko

A nyní už se neozývají jen experti, ale samotný Microsoft, který lidem kvůli konci „sedmiček” zakryje celou obrazovku. V celoobrazovkových výzvách bude americký softwarový gigant uživatele varovat, že se blíží konec podpory Windows 7. Součástí výzvy bude i zpráva o bezpečnostních rizicích, která hrozí, pokud uživatel na vyšší systém nepřejde. Výzva zůstane přitom zobrazena tak dlouho, dokud ji uživatelé sami nezavřou. Z řad profesionálů přitom dlouhodobě zaznívá, že používat operační systému, které se již neaktualizují, je velice nerozumné. Jsou daleko náchylnější ke kybernetickým útokům a virům. Zdá se, ale řada lidí na to vůbec nedbá, nebo o tom neví. Podle studie antivirové společnosti Kaspersky totiž systémy, pro které již nevycházejí žádné aktualizace, používá téměř polovina lidí. Problém se přitom netýká pouze běžných uživatelů, ale také firem.

Sbohem „sedmičko“

Definitivní konec Windows 7 je naplánován na 14. ledna 2020, tehdy naposledy vyjdou pro sedmičky aktualizace. Přitom už v lednu 2015 byla u Windows 7 ukončena tzv. mainstreamová podpora. Již více než 4 roky tedy Microsoft neposkytuje zákazníkům bezplatnou podporu a nepřijímá návrhy na vylepšení designu i funkcí systému. Nelze tedy říct, že by byl konec „sedmiček“ nějaký náhlý. Je jen logické, že Microsoft chce svým zákazníkům poskytovat vyšší uživatelský komfort a také mít více prostoru na vývoj nových operačních systémů. Máte-li tedy na některém ze svých počítačů stále tento operační sytém, raději jej co nejdříve upgradujte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *