Fotoaparáty, kterých si ani nevšimnete. S touto novinkou přichází Oppo

Blíží se revoluce ve fotografování. Výrobce Oppo po zhruba půl roce znovu ukázal svůj pokrok v integraci fotoaparátu do displeje smartphonu. Na první pohled si jej opravdu nelze skoro všimnout. Vypadá to, že tato technologie je téměř hotová, ovšem žádný konkrétní model s touto technologií Oppo stále neoznámilo. Pro milovníky focení by to mohlo být velmi zajímavé vylepšení, po kterém by jistě řada z nich sáhla.

Téměř neviditelný

Nová a přelomová technologii fotoaparátu ukrytého pod displejem se nazývá „Perspective Panoramic Screen“. Optika čelního fotoaparátu je vidět pouze pod velice specifickým úhlem a samozřejmě pod světlem. Pokud je displej zapnutý, prakticky si čelního fotoaparátu nemáte šanci všimnout. Jde o velice chytré umístění a vylepšení, klíčová je však funkčnost a tu zatím nemůžeme nijak posoudit.

U téměř neviditelných fotoaparátů ale Oppa zdaleka nekončí. Jeho prototypy ilustrují, jak si budoucnost smartphonů představuje právě tato čínská firma. Vedle integrovaného fotoaparátu v displeji například na těle tohoto modelu není jediný fyzický port a veškerý přenos dat i nabíjení jsou řešené bezdrátově. Telefon díky tomu působí mimořádně elegantně a velice stylově.

Konkurence nespí

Je však nutné připomenout, že Oppo není jediná firma, která se o tento segment intenzivně zajímá. U řady jiných výrobců mu roste slušná konkurence. V červnu mimo Oppa ukázalo prototyp smartphonu s touto technologií také čínské Xiaomi, to ovšem využilo upraveného modelu Mi 9. Těžko ale říct, jak tato firma ve vývoj pokročila a zda aktuálně pracuje na vývoji modelu, který by mohla brzy uvést na trh. Ať už to bude Oppo, Xiaomi nebo kdokoliv jiný, očekáváme, že bychom na vlastní oči mohli vidět první modely s integrovaným fotoaparátem v displeji na veletrzích CES a MWC během následujících měsíců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *