Když technologie šetří peníze. V čem jsou dobré antiradary?

Antiradar

Jedná se o zařízení, které dokáže na stovky metrů detekovat přítomnost podobně naladěných rádiových vln a následně řidiče na tuto přítomnost upozornit. Je více než jasné, že pokud potřebuje řidič z principu lokalizovat nějaké rádiové vlny, jedná se o vlny, které vysílá policejní radar za účelem měření rychlosti vozidla.

V posledních letech se internetový prodej antiradarů velmi rozmohl. Mezi nejpoužívanější antiradary lze zařadit opravdu mnoho zařízení. Dále je třeba sledovat funkce přístrojů, které splňují novodobou náročnost klienta, a to tedy:

  • Mezinárodní GPS lokalizátor
  • Propracovaný design
  • Ovládání gestem

Neplést si s nelegální laserovou rušičkou policejních radarů

Antiradar je na rozdíl od antilaseru zcela legální. Nejedná se totiž na rozdíl od antilaseru o rušení vln policejního přijímače, antiradar řidiče na přítomnost policejního radaru pouze upozorňuje.

Na základě zkušeností řidičů, je antiradar považován dokonce za vhodného pomocníka při jízdě, který přispívá k vyšší bezpečnosti a plynulosti jízdy. V případě řidiče, který řídí svůj vůz a neustále kontroluje hodnotu tachometru se právě toto, může jevit jako nebezpečný element jízdy. Proto se můžeme v nemálo diskuzích na internetu dočíst, že by antiradar dokonce měl být součástí povinné výbavy vozu.

Jaký je ten nejlepší?

Trh nabízí spoustu radarů, které se svými schopnostmi liší. Za povšimnutí určitě stojí unikátní Neoline X-COP 9100S, který je jedním z těch antiradarů, které nabízí dostatečné funkce za přívětivou cenu. Výhodou antiradarů této tzv. nové generace, lze např. uvést možnost využití zařízení nejen v České republice, ale i za jejími hranicemi.

Některé moderní antiradary rovněž nabízejí propojení s autokamerou, kdy se z potencionálních dvou zařízení, stává jedno, což v konečném důsledku šetří místo. Při výběru svého antiradaru je dále potřebné klást důraz na výběr zařízení, které lze jednoduše ovládat, aniž by řidič byl za jízdy sebevíce rozptylován.

Zdroj obrázku:
Galina_Lya / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *