K čemu slouží aplikace Threads?

Loni v létě vtrhla na trh nová sociální síť Threads. Jejím majitelem je Meta Platforms a v mnohém se podobá Twitteru. Jak ji využít naplno a ve svůj prospěch?

Threads jako návrat ke kořenům

Zatímco sociální síť Instagram je zaměřena na vizuální stránku a uživatelé jeho prostřednictvím sdílí své fotografie a videa, Threads se vrací k základům, které položila sociální síť Twitter (nynější X) v roce 2006. Místo vizuálních příspěvků totiž kouzlo sociální sítě Threads spočívá v psaní. Zapomeňte ale na politická a další vážná témata a vyměňte je za humor a historky z každodenního života. Cílem Threads totiž není vám přivodit nové vrásky a další starosti, ale pobavit.

Instagram a Threads jsou úzce propojeny

Není proto divu, že Threads je úzce spojen s Instagramem, který také slouží k odreagování. Abyste si mohli vytvořit profil na Threads, musíte mít založený profil na Instagramu.

Kdy se objevila nová sociální síť?

Na vstup sociální sítě Threads na český trh jsme si museli chvíli počkat. Nejprve totiž byla vydána mimo Evropskou unii, a to již v červenci roku 2023. Do České republiky a dalších zemí EU ale byla síť uvedena až na konci loňského roku.

Threads versus X

Rádi píšete rozsáhlé statusy a nestačí vám velmi omezený počet znaků? Přejděte ze sociální sítě X na Threads. Místo 280 znaků jich můžete využít 500 a svůj názor doplnit o video či fotografie. Chcete-li se o své názory, či názory ostatních, se kterými souhlasíte či naopak silně nesouhlasíte, podělit i se svými sledujícími na Instagramu, stačí je jednoduše přesdílet. Příspěvky z Threads se tak mohou stát současně vaším příspěvkem na IG nebo součástí Stories.

Úspěšný start

Vraťme se na chvíli o téměř rok zpátky. Když 5. července 2023 byla oficiálně vydána nová sociální síť, dočkala se ohromného zájmu veřejnosti. Během pěti dnů si aplikaci stáhlo přes 100 milionů lidí, a to navíc nebyla síť spuštěna celosvětově. Takovému úspěchu se v době svého spuštění nedočkal Facebook, Twitter ani Instagram.

Jak používat Threads?

Jakmile si aplikaci Threads stáhnete do svého telefonu a přihlásíte se do ní svým účtem na Instagramu, objevíte se ve světě připomínajícím kombinaci sítě X a Instagramu. Jak se ve svém účtu rychle zorientovat?

  • Ikonka domečku vás zavede do vašeho kanálu příspěvků. Ten funguje stejně jako na Facebooku, X i Instagramu. Ukazovat se vám budou příspěvky lidí, které sledujete, ale i náhodných cizinců, kteří by vás mohli zajímat.
  • Ikonka lupy znamená vyhledávání. Chcete-li si někoho vyhledat na Threads, klikněte na lupu.
  • Ikonka tužky a papíru vás zavede k vytvoření vašeho nového příspěvku.
  • Ikonka srdíčka pod sebou skrývá vaši aktivitu. Kliknete-li na srdíčko, zjistíte, kdo vás sleduje, kdo reaguje na vaše příspěvky či kdo vás zmínil na svém účtu.
  • Ikonka člověka vás odkáže na váš profil.

Proč se přidat na Threads?

Nová sociální síť Marka Zuckerberga cílí na uživatele, kteří jsou již unaveni z esteticky dokonalých příspěvků na Instagramu a nebaví je tvorba videí, která jsou algoritmem upřednostňována. Zároveň Threads ocení ti, kteří nechtějí být aktivní na X a chtějí začít na nějaké platformě, kde se budou se svými sledujícími podílet o své každodenní postřehy a vytvoří si okolo sebe komunitu podobně smýšlejících lidí. Protože Threads je propojen s Instagramem, není nutné začínat znovu od nuly, ale využít své aktuální fanouškovské základny z IG.

Pokud jste se stažení aplikace Threads doposud vyhýbali, ale rádi byste pronikli do komunity vtipných, poučných a dalších poznámek ze života, neváhejte. Uživatelské rozhraní je velmi intuitivní a snadno pochytíte co a jak funguje.

Zdroj textu: www.businessinsider.com, www.threads.net

Zdroj foto: www.freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *