Jak zatraktivnit výuku a školení a zlevnit provoz tiskáren?

Moderní výuka v současných školách vyžaduje zároveň také moderní školní pomůcky. Pryč už jsou doby klasických školních tabulí, na které se psalo křídou, a musely se po skončení hodiny mazat. Žáci si potom místo mazání tabule házely houbou po třídě.

Jak upoutat pozornost žáků

Klasickou školní tabuli už vystřídala moderní interaktivní tabule. Tyto tabule mnohem snáze upoutají pozornost žáků formou interaktivity, tedy spolupráce. Zařízení reaguje na aktivitu žáka a opačně. Různé značky interaktivních tabulí jsou vybaveny různým softwarem, ovšem tyto programy umožňují srovnatelné činnosti. Žáci mohou psát, kreslit, vkládat obrázky a další objekty, ukládat rozdělanou práci, promítat videa, udělat printscreen. Každá tabule může využít interaktivní DVD případně jiný výukový software, a to i jiný, než přibalený k tabuli. Pokud se chystáte psát na tabuli fixami, vyberte si tu s keramickým povrchem.

Inkoustový tisk nemusí být drahý

V minulosti se velmi rozšířily inkoustové tiskárny, které se staly součásti mnoha domácností, škol, úřadů a kanceláří. Inkoustové tiskárny byly velmi levnou vstupní investicí. Zařízení nebylo drahé, a proto si ho mnozí pořídili, aby mohli tisknout. Ovšem později přicházeli na to, že jsou tyto tiskárny docela drahé na provoz právě kvůli nutnosti častého dokupování inkoustu, který není zrovna laciný. Proto každý uvítá levné inkoustové kazety. Díky nim se výrazně zlevní běžný provoz tiskáren.

Zabraňte vysokým investicím do spotřebního materiálu

Vyplatí se ovšem mít i laserovou tiskárnu. U ní je sice vstupní investice zpravidla o něco vyšší, ale tonery vydrží dlouho a tento fakt znamená, že její provoz je ve výsledku levný. Je ale nutné vědět, kde se dá koupit například kompatibilní toner Lexmark 16 black, aby investice do spotřebního materiálu v kancelářích nebyly zbytečně vysoké.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *