Jak vybrat notebook? Osvědčené tipy pro každého

Notebook je dnes klasickou výbavou na mnoha místech. Najdeme ho v práci, domácnosti, ale i kanceláři. Pokud ten starý dosluhuje, podívejte se s námi na rady, jak vybrat notebook, abyste byli spokojeni. Při výběru se zaměříme hlavně na situaci, kdy počítač vybírá laik.

Rychlost notebooku

Rozhodně naprostý základ. Je dobré si nejprve uvědomit, k čemu ho konkrétně budete používat. Může to být jenom klasické domácí použití, ale i hraní her. Pokud jde o celkovou rychlost notebooku, tedy jeho celkový výkon, je dobré hledět na parametry, jako jsou tyto:

  • Procesor
  • Operační paměť
  • Grafická karta
  • Typ pevné ho disku

Velikost notebooku

Má nahradit spíše stolní počítač? Nebo hledáte naopak variantu, kterou budete stále přenášet, každý den i několik hodin? To si ujasněte a podle toho vybírejte. V prvním případě se nebojte variant, které mají monitor i o velikosti sedmnácti palců. Pokud jde o cestu druhou, hleďte jak na rozměry, tak pochopitelně také hmotnost. Vše by mělo být co možná nejnižší.

Výdrž baterie

Souvisí nejenom s možností využívat ho jinde než doma, ale i s možností vzít si ho ze stolu třeba do postele, nebo i na gauč. Pokud se podíváme na optimální výdrž baterie, tak by měla vydržet v ideálním případě i několik hodin. Pozor ale na to, že čím více baterie vydrží, tím může být těžší. Také doporučíme volit notebooky s vyjímatelnou baterií. Můžete si v případě zájmu pořídit dvě, nebo když ta první odchází, koupíte a vyměníte za novou.

Design notebooku

I ten jen pro mnohé velmi důležitý. Pokud se chcete i na něho zaměřit, je možné jít dvěma cestami. Pokud vám jde hlavně o celkovou eleganci, doporučíme osvědčené hliníkové provedení. Pokud vás naopak zajímá spíše naprosto unikátní design, není dnes problém sáhnout po různých barevných provedeních, nebo stylových propracovaných designech. Hlavně u notebooků pro ženy, nebo u notebooků herních.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *