Jak poznat špatný USB kabel? Upozorní vás na něj aplikace Android Auto od Googlu

USB kabel

Poškozený USB kabel dokáže natropit mnoho nepříjemností. Nejnovější aktualizace Android Auto přidává diagnostickou funkci, která kontroluje, zda váš USB kabel nebo port nefunguje podle očekávání, jak ukázal bývalý šéfredaktor XDA Developers Mishaal Rahman na Twitteru. Pokud se váš telefon nepřipojuje k autu, diagnostický nástroj může pomoci určit, zda problém spočívá v připojení USB.

Kontrola je jednoduchá

Na obrázcích zobrazených Rahmanem je nástroj, zdánlivě nazvaný „USB Startup Diagnostics“. Ten zkontroluje, zda je připojen USB kabel a zkontroluje kvalitu kabelu. Na stránce podpory Google doporučuje použít připojení k autu kabelem dodaným s telefonem nebo kabelem, který je kratší než tři stopy a „nepoužívá rozbočovače USB ani prodlužovací kabely“.

Mít správný kabel se však může snadněji říci, než udělat. Kabely USB mohou mít velmi rozdílnou kvalitu, což znamená, že může být obtížné zjistit, které mají správné specifikace pro podporu Android Auto. A možná nebudete schopni předpokládat, že kabel dodaný s telefonem bude fungovat se systémem Android Auto, protože většina novějších telefonů je dodávána s kabely USB-C, ale porty USB-C má jen málo aut. Doufejme, že tento diagnostický nástroj usnadňuje zjištění, zda potřebujete jiný kabel.

Rahman říká, že tento nástroj je k dispozici v Android Auto 7.5.121104 – pokud tuto verzi ještě nemáte, možná budete chtít zkontrolovat, zda máte k dispozici aktualizaci. V Twitteru DM Rahman poznamenal, že pokud tuto funkci máte, najdete ji v nastavení Android Auto > Nápověda k připojení > Diagnostika spouštění USB. Stojí za zmínku, že Google někdy pomalu zavádí nové funkce, takže pokud diagnostický nástroj nevidíte, možná budete muset počkat, až bude k dispozici.

Obrázek: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *