Bored Ape Yacht Club vytváří kryptoměnu pro financování her, akcí a zboží

Logo ApeCoin.

Yuga Labs učinila velký krok směrem k pokusu o vybudování širšího mediálního impéria kolem série nezaměnitelných tokenů (NFT) Bored Ape Yacht Club, a to oznámením kryptoměny s názvem ApeCoin, která bude „primárním tokenem pro všechny nové produkty a služby“ od společnosti. To zahrnuje nově oznámenou blockchainovou hru, kterou společnost plánuje vydat koncem tohoto roku ve spolupráci s vývojářem nWay.

Nová herní měna?

Počáteční použití ApeCoinu bude jako herní měna, ale je nabízen jako něco, co lze použít za hranicemi titulů Yuga Labs. Nově je podporována ve hře Benji Bananas od společnosti Animoca Brands, která také vlastní nWay. Je naděje, že by mohla být přijata v ještě více titulech nebo dokonce použita jako víceúčelová digitální měna.

Aby se to stalo, ApeCoin byl založen nezávisle na Yuga Labs. Na token bude dohlížet komunitou kontrolovaná organizace s názvem ApeCoin DAO. DAO (zkratka pro decentralizovanou autonomní organizaci) bude financováno prodejem ApeCoinů. K dispozici bude 1 miliarda coinů a vše bude kontrolováno členy, přičemž každý token bude udělovat jeden hlas. Byla také vytvořena mateřská společnost, Ape Foundation, aby vykonávala rozhodnutí jménem DAO. V představenstvu nadace jsou mimo jiné Alexis Ohanian a spoluzakladatel společnosti Animoca Brands.

Velké plány

DAO zpočátku plánuje utratit část peněz, které získá, na vybudování ekosystému kolem mince. To zahrnuje financování vývoje her, událostí a výroby reklamního zboží. Plán také navrhuje spuštění decentralizovaného trhu NFT. Yuga Labs však nebudou zcela odstraněny z DAO, ve skutečnosti budou mít v organizaci poměrně značný podíl na hlasech. Společnost si ponechá přibližně 15 procent všech vytěžených ApeCoinů a zakladatelé BAYC získají dalších 8 procent. Přispěvatelé ke spuštění DAO dostanou také dalších 14 procent tokenů. Poté bude dalších 15 procent tokenů nabídnuto nejprve držitelům Bored Ape NFT, takže o něco méně než polovina celkové nabídky zůstane pro všechny ostatní, kteří by si mohli chtít coiny koupit.

Bored Ape Yacht Club se od svého spuštění loni v dubnu stal největším jménem ve světě NFT s mnohamilionovými tržbami a rostoucím seznamem majitelů celebrit. Yuga Labs nyní jedná o investici ve výši mnoha milionů dolarů a právě minulý týden získala dvě další největší jména v oblasti NFT – CryptoPunks a Meebits, aby rozšířila své portfolio.

Společnost se možná zaměřuje na kryptosvět, ale zdá se, že se v budoucnu orientuje kolem her a dalších médií. A i když nemusí ovládat ApeCoin, spuštění tokenu by mohlo postavit Bored Ape Yacht Club jako centrum širšího blockchainového herního vesmíru.

Obrázek: ApeCoin DAO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *