Microsoft Edge nyní automaticky generuje štítky obrázků pro čtečky obrazovky

Obrázky Microsoft

Říká vám něco alternativní text u obrázků? Pokud tvoříte weby nebo pracujete v jejich administraci, možná jste si takového políčka u obrázků již všimli, ale možná nevíte, k čemu je dobré. Podle Microsoftu více než polovině obrázků na webu chybí alternativní text. Popisky obrázků (alternativní text) jsou klíčové pro mnoho nevidomých nebo slabozrakých, protože poskytují čtečkám obrazovky text ke čtení nahlas. Microsoft se nyní pokouší zaplnit mezeru automaticky generovaným alternativním textem pro obrázky na webu.

Jak to funguje?

Stávající čtečky obrazovky v současné době čtou „neoznačenou grafiku“, pokud není k dispozici žádný popis obrázku, což není příliš užitečné. Prohlížeč Microsoft Edge byl nyní aktualizován, aby zlepšil možnosti čtení obrazovky pro všechny obrázky na webu bez alternativního textu.

„Když čtečka obrazovky najde obrázek bez štítku, může být tento obrázek automaticky zpracován pomocí algoritmů strojového učení (ML), aby popsal obrázek slovy a zachytil jakýkoli text, který obsahuje,“ vysvětluje Travis Leithead , programový manažer na platformě Edge společnosti Microsoft. tým. „Algoritmy nejsou dokonalé a kvalita popisů se bude lišit, ale pro uživatele čtečky obrazovky je často lepší mít nějaký popis obrázku než žádný kontext.“

Microsoft Edge nyní může odesílat neoznačené obrázky do svého rozhraní API pro počítačové vidění Azure ke zpracování, které se řídí přísliby společnosti Microsoft o ochraně osobních údajů. Rozhraní API pro vidění vytváří alternativní text v angličtině, španělštině, japonštině, portugalštině nebo zjednodušené čínštině, který pak mohou čtečky obrazovky dešifrovat. Microsoft Edge se nebude pokoušet přidávat automatické štítky k obrázkům, které jsou menší než 50 x 50 pixelů, k velmi velkým obrázkovým souborům, obrázkům označeným jako dekorativní nebo obrázkům, které rozhraní Vision API kategorizuje jako pornografické, krvavé nebo se sexuálním podtextem.

Microsoft tuto novou funkci okamžitě zavádí v Microsoft Edge pro Windows, Mac a Linux, ale zatím nebude k dispozici v Edge pro Android nebo iOS. Novou funkci můžete vyzkoušet tak, že povolíte „Získat popisy obrázků od Microsoftu pro čtečky obrazovky“ na edge://settings/accessibility a použijete Předčítání nebo jinou čtečku obrazovky k procházení webu.

„Tato funkce je stále nová a víme, že ještě nekončíme,“ říká Leithead. „Už jsme našli několik způsobů, jak tuto funkci ještě vylepšit, například když obrázky mají štítek, ale tento štítek není příliš užitečný. Nepřetržité rozpoznávání obrazu a vylepšování algoritmů také zlepší kvalitu služby.“

Obrázek: Microsoft

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *