Hyundai Motor si klade za cíl vyvíjet vlastní čipy

Nedostatek čipů ochromil celý trh. Mnoho výrobců po celém světě muselo omezit výrobu. Ne každý chce být však závislý na dodavatelích čipů. Jsou i společnosti, které raději budou produkovat své vlastní čipy. Jednou z takových společností je Hyundai Motor. Globální provozní ředitel společnosti Hyundai Motor nedávno uvedl, že jihokorejská automobilka chce vyvinout vlastní čipy, aby snížila závislost na výrobcích čipů.

Poptávka po čipech stále roste

Celosvětový nedostatek polovodičů, který byl částečně způsoben rostoucí poptávkou po přenosných počítačích a dalších elektronických produktech během pandemie, letos celosvětově uzavřel některé výrobní linky. Hyundai dočasně pozastavil provoz některých továren, ale globální šéf společnosti Jose Munoz řekl novinářům, že to nejhorší pro nedostatek průmyslových čipů skončilo, a dodal, že Hyundai měl „nejtěžší měsíce“ v srpnu a září.

„Průmysl (čipů) reaguje velmi, velmi rychle,“ řekl Munoz a dodal, že Intel investuje spoustu peněz do rozšíření kapacity. „Ale také v našem případě chceme být schopni ve skupině vyvinout vlastní čipy, takže jsme v takovéto potenciální situaci o něco méně závislí,“ řekl. „Trvá to mnoho investic a času, ale na tom právě pracujeme.“

Řekl, že společnost Hyundai bude hrát klíčovou roli v interním plánu rozvoje společnosti.Rovněž uvedl, že Hyundai Motor si klade za cíl dodávat vozidla na úrovni původního obchodního plánu ve čtvrtém čtvrtletí a v příštím roce kompenzovat některé ze svých výrobních ztrát.

Spolu s Toyotou a Teslou patří Hyundai mezi hrstku automobilek, které navzdory nedostatku čipů zvýšily celosvětové tržby. Poté, co viděl, jak se asijské trhy zotavují silněji, než se očekávalo, rozhodl se Hyundai nesnižovat objednávky, řekl Munoz.

Přístup Hyundai se může stát inspirací i pro ostatní společnosti, které kvůli nedostatku čipů musí omezovat svou výrobu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *