HTC oznámilo One mini s 4,3″ displejem

Po dlouhém čekání a mnoha uniklých útržkovitých informací, korejská společnost HTC oznamuje zmenšenou verzi své vlajkové lodě, HTC One mini.

Spousta výrobců představuje zmenšené verze svých vlajkových lodí, jihokorejská společnost HTC není výjimkou. Představený HTC One mini je sice menší, než HTC One, ale že by byl mini? To se říct nedá, řadí se spíše mezi střední smartphony, a důvod? Snaha o co nejnižší výrobní náklady v kombinaci se spoustou funkcí. To ovšem neznamená, že se jedná o nekvalitní výrobek, ba naopak, zpracování vypadá velmi dobře. Pojďme se ale podívat na specifikace.

Zmenšený HTC One mini vypadá designově velmi podobně svému o něco většímu předchůdci. Tělo je tedy hliníkové, jen na lemování krajů bylo použito trochu více polykarbonátu, okraje jsou více obaleny plastem a zadní část je rozdělena na tři části. Horní a dolní okraje jsou plastové, slouží totiž jako primární a sekundární mobilní anténa. U horního okraje je sekundární mikrofon sloužící pro nahrávání stereo audia, videa a k redukci okolního šumu při telefonování, velmi užitečná novinka.

HTC One mini

Když už jsme u zadní strany, všimnout si můžete chybějící čárky v horní části. Na místo čárky byl umístěn LED blesk. Pod ním se nachází 4 MPx fotoaparát s 2,0 µm (technologie ultrapixel), který produkuje snímky o velikosti 2688 x 1520 px (CMOS má 1,3″), F/2.0 28 mm, efektivně 35. Bohužel, kvůli snížení nákladů chybí optický stabilizátor obrazu.

Přední straně pochopitelně dominuje velký, již zmíněný, 4,3″ S-LCD 2 displej krytý odolným Gorilla Glass 3. Rozlišení 720 p nám dává 341 ppi (pixelů na palec), což je velmi slušné, o hodně lepší, než u konkurenta Samsung Galaxi S4 mini. V horní části se nachází jeden reproduktor, světelné čidlo a 1,6 MPx kamera. V dolní pak druhý reproduktor.

Co se zbytku hardwarové výbavy týče, operační systém Android 4.2.2 s rozhraním Sense 5 je poháněn SoC procesorem od Qualcommu, konkrétně zde Snapdragon 400 (2x CPU Krait 200, 1x GPU Adreno 305) taktovaný na 1,4 GHz. Operační paměť LPDDR2 (low power DDR) má kapacitu 1 GB. Vnitřní paměť činí obstojných 16 GB NAND Flash. To vše je živeno 1800 mAh akumulátorem.

Co se připojení týče, k dispozici je 2G, 3G, 4G LTE, Wi-Fi 802.11a/b/g/n, USB 2.0 a Bluetooth 4.0. Nechybí ani GPS a GLONASS, a samozřejmě konektor pro sluchátka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *