Google pokryl další území Wi-Fi zdarma

Google se v rámci svého projektu rozhodl pokrýt Wi-Fi připojením zdarma další území. Tentokrát se jím stalo 14. největší americké město San Francisco.

K pokrytí připojením zdarma došlo dohromady v 31 objektech, mezi než se řadí městská hřiště, náměstí, rekreační střediska nebo parky. Díky Googlu a jejímu daru v hodnotě 600 000 dolarů (zhruba 12 000 000 Kč) může město poskytovat připojení dva roky zdarma. Realizace projektu bude zahájena v listopadu letošního roku a dokončena by měla být v dubnu roku 2014, jak oznámil starosta města Ed Lee. Google má ovšem v plánu pokrýt celá města bezplatným připojením, ne jen San Francisco a ne jen vybrané objekty. Pro San Francisco to navíc není poprvé, co se Google (tehdy ještě se společností EarthLink) pokusil o připojení zdarma. Celý plán však ztroskotal na domluvě společností a tehdejšího starosty Gavina Newsoma, kteří se nedohodli na smluvních podmínkách.

Google Free Wi-Fi

Google kromě pokrytí v San Franciscu zaplatil konkrétně i bezdrátovou síť ve čtvrtích New Yorku a Bostonu, ale také placenou optickou síť v Kansas City. Díky přístupu k internetu zdarma si Google od projektu slibuje především pomoc ve vzdělání nebo větší sociálně-ekonomickou mobilitu lidí, kteří doma nedisponují připojením k internetu. Dále také slíbil, že po počátečních velmi dobrých ohlasech bude i nadále ve svém projektu pokračovat.

V České republice se zatím taková invence Googlu, nebo jiných společností, neočekává, ale je to jen otázka času, kdy připojení zdarma dorazí do větších měst i na našem území.

2 Komentářů

  1. Marek

    To je hodně fajn 🙂

    1. Václav Vařílek

      Pro ně 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *