Video odhalilo nový levnější iPhone

Na známém videoportálu YouTube se objevilo video, které může poodkrýt, jak bude vypadat nový iPhone, který je kromě jiného levnější a vyrobený z plastu.

Apple nedávno ohlásil, že pracuje na nové verzi iPhonu, která by měla být především levnější alternativou ke klasickému iPhonu. Od té doby se čeká, s čím Apple přijde, až konečně vyšlo video, ve kterém se manipuluje se zadním krytem novinky. Dá se očekávat, že to je již finální podoba. Z videa je patrné, že nový iPhone je stejně velký, jako jeho stávající 5. generace. Co se týče rozměrů, je oproti 5. generaci také silnější a širší.

Ačkoliv je na videu zachycen bílý plastový kryt, sám Apple ohlásil, že bude k dispozici několik barevných variant vyměnitelných krytů. Nový smartphone by měl podle předzvěstí dorazit na pulty obchodů zhruba v září tohoto roku. Apple od levnější verze očekává hlavně zvýšení prodeje v rozvojových zemích, kde je poptávka po high-end smartphonech (samozřejmě s odpovídající cenou) malá. Novým výrobkem se tak společnost snaží cílit zejména na tyto trhy.

Apple nezůstává jediným výrobcem, který se rozhodl zvolit tuto strategii. Příkladem je i finská Nokia, jež se v tomto týdnu rozhodla pro Lumii 625, u níž zaujme taktéž převážně cena. Jelikož jsme se novému finskému modelu věnovali, více se o Lumii s označením 625 dočtete v samostatném článku.

1 Komentář

  1. Pingback: Známe přesný datum vydání nové generace iPhonu | Prisma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *