Google Glass pro podniky už v roce 2014

Společnost Dito, přední vývojář Google aplikací, oznámila, že chystá vývoj aplikací pro Google Glass, jež najdou své uplatnění především v průmyslovém prostředí.

Za společnost Dito, která se na aplikace Googlu specializuje, sdělil Dan McNelis, její spoluzakladatel, že firma pracuje na řadě podnikových aplikací pro Google Glass, které by měly být vydané již začátkem roku 2014. Google Glass představuje přenosný přístroj, na jehož vývoj se Google v poslední době zaměřuje nejvíce. Oznámení o novém produktu bylo Googlem do světa vypuštěno v roce 2012. Od této doby je vývoj v beta verzi a několik málo exemplářů mají například jen donátoři projektu nebo blízcí spolupracovníci. Přístupnost Glass pro širokou veřejnost se plánuje na konec roku 2013.

Dito vidí přínos svých aplikací kupříkladu ve stavebním průmyslu. Aplikace spolu s užitím Google Glass dokáže převést jakýkoli objekt z tabule do reálného 3D modelu. Demonstrování užitečnosti a prospěchu bylo uvedeno na příkladu, kdy stavební inženýr může pomocí speciálních brýlí od Googlu vidět, zda je právě umístěný podpůrný sloup na správném místě a ve správném úhlu.

Přínosem pro vývoj aplikací by podle McNelise bylo povolení rozpoznávání obličejů. To Google výslovně vyloučil, avšak McNelis spoléhá na to, že až Google zjistí, jak je tato funkce pro některé aplikace potřebná či vyloženě nutná, Google vymyslí správný způsob, jak rozpoznávání obličejů povolit, aniž by došlo k narušení soukromí uživatelů. Další věcí, s kterou se bude v blízké době Google potýkat, je vcelku nízká výdrž. Udává se, že brýle pří běžném používání vydrží zhruba 3 hodiny, což je žalostně málo právě při použití v podnicích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *