Elon Musk chce udělat z nabíjecí stanice drive-in kino

Nabíjecí stanice s kinem

Už jste někdy seděli u nabíjecí stanice pro elektromobily a přáli si, abyste si na počkání mohli pustit film nebo něco podobného? Tesla takovou příležitost poskytuje obyvatelům Los Angeles. Tesla Motors nedávno získala povolení prorazit ve stylu drive-in kina a jídelny z 50. let 20. století , kde je parkoviště pro kino vybaveno rychlodobíjecími stanicemi Tesla.

Nabíjení vozu jako senzační zážitek

Povolení umožňují postavit na 7001 W Santa Monica Blvd 30 nabíjecích stání, dvě venkovní filmová plátna a restauraci s posezením na střeše v LA a fanatici Tesly pročesali nedávný tiskový materiál společnosti, aby získali co nejvíce upoutávek a tipů.

Nabíjecí stanice a kino

Ve skutečnosti majitelé Tesly takový projekt již nějakou dobu očekávají, protože Elon Musk o něm již v roce 2018 tweetoval.

Poté v roce 2021 Elon na Twitteru uvedl, že „brzy dorazí do Santa Moniky velká nová stanice Supercharger! Doufám, že tu bude také restaurace 50. let a 100 nejlepších filmových klipů. Děkujeme město Santa Monica!”

Nabíjecí stanice Tesla

Nabíjecí síť od Tesly je v současnosti nejrozsáhlejší a nejpokročilejší vůbec, ale Musk se domníval, že by měl najít způsob, jak zmírnit obavy spotřebitelů ohledně doby, kterou zabere nabití elektrického vozidla během rušných hodin.

Drive-in kina byla v minulosti v USA velmi rozšířená, bylo jich tu kolem 4000, dnes jich zbylo už jen asi 320. Navzdory tomu, že Kalifornie jich má stále v provozu více než téměř kterýkoli jiný stát, v LA, městě, kde se natáčí většina filmů promítaných v těchto zařízeních, nejsou žádná drive-in kina. Tento projekt se možná stane inspirací i pro další nabíjecí stanice.

Obrázky: Ed Howard z HowardModels – twitter.com/HowardModels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *