Dokáže iPhone konkurovat Samsungu? Jeho telefony jsou stále nápaditější

Samsung Galaxy Z Flip

Apple iPhone patří mezi nejpopulárnější telefony na světě, ale je stále dostatečně cool nebo už ho konkurence dávno předběhla? Možná by se měl Apple inspirovat řadou Samsung Flip. Pokud pro vás nejsou telefony iPhone 13 Pro nebo Pro Max dostatečně zajímavé, možná jste prémiovou sestavu úplně ignorovali a místo toho jste se rozhodli pro iPhone 13 mini.

iPhone letos nijak výrazně nepřekvapil

Koneckonců, i na trhu nasyceném velkými smartphony, přechod na tak malé zařízení stále představuje přesvědčivou aktualizaci pro každého, jehož zájem o iPhone klesá, jednoduše proto, že tentokrát nedochází k žádnému kvantovému skoku ve funkcích. iPhone byl vždy skálopevný v prodejích a pravděpodobně ještě na nějakou dobu s jeho relativně nadčasovým designem bude. Přestává být však už zajímavý.

Proč se nepřevrátí ani nesloží?

Technické magazíny Samsung Galaxy Z Flip 3 dobře přijaly. Co když se Samsung na něco chystá? Je zřejmé, že zařízení Z Flip a Galaxy Fold neustále iteruje z nějakého důvodu – a proto skládací iPhone, jako je pověstný „ iPhone Fold “, nemusí být špatný nápad. Zvěsti naznačovaly, že se pracuje na iPhonu se skládacím OLED displejem, který si zachoval většinu užitečnosti stávajícího designu, ale s větší flexibilitou. Mnoho patentů poukázalo na jeho vývoj, ale Apple zatím opravdu nenaznačil, že je na cestě něco v tomto duchu.

Neexistuje ani důvod, aby se Apple zbavil toho, co v současné době dělá. Proč také? V roce 2020 pocházelo 50% příjmů společnosti Apple z prodeje iPhonů – přesněji 274 miliard USD, což z něj činí produkt, který si ve skutečnosti nemůže dovolit dramaticky měnit nebo jinak vidět dramatický pokles příjmů. Něco tedy evidentně funguje, ale mohlo by to fungovat lépe. Zde je důvod, proč Apple potřebuje trochu rozepnout košili, popadnout sklenici toho nejlepšího a přidat do sestavy zajímavější iPhone.

Samsung vypadá stále zajímavěji

To vadí společnosti Apple, Samsung je koneckonců jedním z jeho nejdivočejších konkurentů. Rivalita trvá roky, ale obě společnosti fungují zcela odlišným způsobem. Apple chce, abyste měli iPhone, který rámuje jako prémiové mobilní zařízení. Samsung se místo toho rozhodl pokrýt téměř celý trh a vedle svých vlajkových produktů představil také zařízení orientovaná na hodnotu.

Klíčem je, že Samsung by mohl mít pro jednu ze svých vlajkových lodí opravdu špatný rok a nenechal by úplně zničit své příjmy za rok. Ve skutečnosti se to skutečně stalo s řadou Galaxy Note před několika lety, přičemž hlavní problémy s baterií prakticky odepsaly celou generaci linky. Jistě, došlo k opravdu zvláštním pokusům oddělit od sebe linii Galaxy, jako například objetí periskopových čoček pro absurdně vysoké úrovně zoomu, ale přinejmenším v tom mají trhlinu.

Jak by mohl vypadat skládací iPhone?

Proto je tak zábavné sledovat, co z laboratoří chytrých telefonů Samsungu vychází do rukou jeho legie fanoušků. Je to proto, že Samsung je v lepší pozici riskovat. Apple prostě není. Pravděpodobně nejnovější řada telefonů Samsung přináší více poutavých titulků než nový iPhone. Vskutku, iPhone 13 získal nadšené recenze, ale je zaměřen téměř výhradně na výdrž baterie a kamerových schopností.

iPhone potřebuje zaujmout

Ohebné flip telefony jsou skvělé. Někdy to stačí k tomu, aby byl smartphone pro potenciální kupce zábavný. Samsung si bezpochyby velmi dobře uvědomuje, že flipové telefony jsou a vždy byly skvělé – i když se vrátíme zpět do počátků Motorola Razr. I když jsme všichni předstírali, že používáme rané komunikátory Star Treku, a byla to spíše novinka, bylo to pro nás stále skvělé.

„Cool“ je něco, co Apple vždy skvěle zvládl. Nyní však zaostává. Překlápěcí telefony jsou skutečně užitečné. Myšlenka zmenšení zařízení, když jej potřebujete strčit do kapsy, je přesvědčivá. Ještě více, když uvažujete o přechodu ze zařízení s větší obrazovkou, podobného iPadu mini, na něco s kapesnějším rozměrem.

Když k tomu ale připočteme fakt, že rozpůlený telefon pak disponuje dodatečným pohledovým displejem pro jednoduchá upozornění, jde o opavdu zajímavý prvek. Ještě důležitější je, že je to sázka na jistotu, že Apple udělá s flip telefonem něco velmi inovativního, něco, o čem se Samsungu zatím jen zdá. Můžeme jen nedočkavě čekat, s čím nás Apple překvapí.

Zdroj obrázku: Youtube screenshot

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *