Digg brzy vydá vlastní RSS čtečku

Digg během posledních 3 měsíců tvrdě pracoval na vývoji své vlastní RSS čtečky, která má za cíl nahradit brzy zrušený Google Reader.

Poté, co byl oznámený konec populární a hojně využívané služby Google Reader na 1. červenec tohoto roku, se strhl boj o to, kdo zaplní mezeru na trhu a přijde se svým řešením uživatelsky přívětivé RSS čtečky. Své šance se chopil i Digg a tým, čítající celkem 5 členů, oznámil, že beta verze aplikace bude vypuštěna 26. června, tedy těsně před skončením Readeru.

Digg si od vypuštění slibuje hlavně náměty uživatelů na případná zlepšení, která se promítnou v ostré verzi. Již během vývoje Digg zapracoval na připomínkách uživatelů, kteří v první řadě požadovali rychlost, stabilitu, jednoduchost a import kanálů z Readeru. A aby vývojáři ukázali, že feedback je pro ně důležitý, už do beta verze zahrnuli všechny vyjmenované funkce a přidali i něco navíc.

V příštích dvou měsících hodlá Digg zapracovat na aplikaci pro operační systém Android, postupné zvýšení rychlosti a integraci s aplikacemi třetích stran. K dispozici by měla být neplacená i placená verze s několika dalšími vylepšeními. Jak vše dopadne, nám prozradí příští týden.

1 Komentář

  1. Pingback: Černé pondělí pro RSS čtečku Google Reader | Prisma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *