Samsung přichází se superrychlými SSD disky

Samsung vyvinul nové extrémně výkonné SSD disky s vysokými přenosovými rychlostmi. Jak na to zareagují největší konkurenti Samsungu v oblasti hardwaru?

Harddisky, za nimiž stojí Samsung, jsou 2,5krát rychlejší, než doposud standardně dodávané SSD disky, a používají PCI-Express (PCIe), což je rozdíl oproti většině současných disků, které používají Serial-ATA (SATA) rozhraní. Přenosová rychlost je maximálně 1,4 GB za vteřinu. Limit je stanoven maximální přenosovou rychlostí PCIe 2.0. Nové výkonné harddisky se objeví v MacBooku Air od Applu i v dalších ultraboocích, jak avizoval sám výrobce. Modelová řada nese označení  XP941.

XP941 se prozatím dodává ve třech velikostech – 128 GB, 256 GB a 512 GB. „Se Samsung XP941 jsme se stali prvními poskytovateli vysokorychlostních PCIe SSD disků globálním výrobcům, tudíž mohou zahájit výrobu nejmodernějších ultratenkých notebooků ještě v letošním roce,“ poznamenal Young-Hyun Jun, výkonný viceprezident Samsungu.

I díky tomu, že SSD disky od Samsungu mají menší rozměry, lze ušetřit místo pro baterii. V MacBooku Air, který bude XP941 používat, došlo kvůli použití nových disků došlo k uvolnění dostatečného místa k instalaci baterie s vyšší kapacitou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *