Data na dovolené nemusí být drahá

Máte v plánu letní dovolenou mimo Českou republiku? Pokud máte chytrý mobilní telefon, dá se očekávat, že ho budete využívat na plno. Tím nemyslíme jenom různé aplikace a mapy, ale máme na mysli i to, že budete využívat také datové připojení – tedy mobilní internet. Jak na to, aby top na dovolené nebylo drahé?

V EU jako u nás

Máte v plánu cestu do země EU? Pokud ano, v podstatě nemusíte cokoliv řešit. To z důvodu, že poslední úpravy v tomto směru došly do bodu, kdy se schválilo, že členské země EU mohou data čerpat stejně, jako ve své domovině. Budou vám standardně odečítána z datového balíčku, ale nebudete za ně platit nic navíc. Platí to u všech oblíbených dovolenkových destinacích, kam řadíme třeba:

  • Itálii
  • Řecko
  • Bulharsko

Kupte s roamingový balíček

Pokud jedete mimo EU, mohou zde být data celkem drahá. Jak to udělat, abyste mohli internet v mobilu využívat výhodněji? Operátoři nabízejí různé roamingové datové balíčky. Ty si pro určitou zemi zakoupíte a poté zde můžete dat využívat v podstatě bez omezení – tedy dokud není oje dat v balíčku vyčerpán. Roli zde hraje hlavně cílová destinace. A tak můžeme říci, že někde stojí balíček stovky, jinde i okolo tisíce korun. Zvažte proto, zda se vám vyplatí, nebo využijete možnost poslední.

Kupte si místní datovou SIM

Varianta populární v zemích, kde by datový roamingový balíček od operátora vyšel draho. Dané SIM se v závislosti na zemích pohybují celkem levně, a to i s velkými datovými limity. Problém může nastat s tím, když nemáte dual sim telefon, nebo máte ve druhém slotu micro SD kartu. Jak tento problém vyřešit? Zkuste si od někoho půjčit starší smartphone, který má funkci Tethering. O co jde? Využijete v něm svou datovou sim kartu a použijete ho jako zdroj Wi-Fi signálu. K danému přístroji se připojíte ze svého smartphonu a surfovat budete moci zcela bez omezení.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *