Chyby ve Flash Playeru – postihly i vás?

Flash Player je dnes nedílným doplňkem většiny prohlížečů. Díky němu se nám mohou zobrazovat některé reklamy, stejně jako samotné weby, ale můžeme pomocí přehrávače vidět také videa na videoportálech, nebo různé přenosy z webkamer. Samozřejmě abychom nebyli o nic ochuzeni, je třeba daný přehrávač, tedy prohlížečový doplněk pravidelně aktualizovat. To ale může přinášet i rizika, jak se v minulých dnech ukázalo.

Chyby jsou problém

S poslední aktualizací totiž došlo k tomu, že miliony uživatelů tohoto přehrávače měli k dispozici verzi, která obsahovala poměrně kritickou chybu. A to samozřejmě způsobilo řadu problémů. Nejrazantněji se k tomu postavila společnost Mozilla. Kdo tedy využíval na surfování po internetu prohlížeč Firefox, ten si mohl všimnout téměř všudypřítomné hlášky o bezpečnostní chybě. Prohlížeč tak nechal na uživatelích, zda bude chybu ignorovat a animaci nebo video si pustí, nebo nikoliv. Podobně se k tomuto vyjádřil i samotný Facebook, který dokonce chce eliminovat Flash Player trvale.

Podíváme-li se do minulosti, musíme zcela objektivně říci, že podobné chyby se netýkaly jenom této poslední verze. Rozhodně jsou s různými aktualizacemi spjaty již několik let. To poměrně výrazně podkopává samotnou autoritu a kvalitu společnosti Adobe, která za tímto přehrávačem stojí.

Počet využití stále klesá

I dané chyby jsou jedním z důvodů toho, proč počet daných flashových aplikací poměrně rapidně klesá. Je k tomu samozřejmě i jiný důvod, a to mnohem kvalitnější konkurenční technologie, která dnes nese název Silverlight. Za tou stojí Microsoft, který však také nevidí v podobném směru nijak dlouhou budoucnost. A tak se dá očekávat jediné. Buď se s flashem nadobro rozloučíme, nebo zkrátka i nadále budeme muset tolerovat chyby, které se objevují. Mnohem pravděpodobnější variantou je však ta první, což potvrzuje i řada velkých hráčů na poli internetu jako takového.

Zdroj obrázku: freeimages.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *