ChatGPT nyní může prohledávat web v reálném čase

ChatGPT živé hledání na webu

OpenAI zveřejnilo, že ChatGPT může znovu prohledávat web, hledat aktuální informace a nabízet odpovědi přímo z „aktuálních a autoritativních“ zdrojů, které ve svých odpovědích cituje. Funkce nazvaná Browse with Bing je zatím otevřena pouze uživatelům s předplatným Plus a Enterprise, ale společnost říká, že ji brzy zpřístupní všem uživatelům.

ChatGPT může hledat na webu za vás

Microsoft Bing Chat v systému Windows, v prohlížeči Edge a v zásuvných modulech prohlížečů třetích stran by již mohl vracet živé informace z webu, stejně jako Bard od Googlu v Chrome a dalších prohlížečích. Oba také nabízejí odkazy při vyhledávání, jako to nyní dělá funkce Procházení pomocí Bing ChatGPT. Meta právě oznámila na Meta Connect, že bude také používat Bing k podpoře webových výsledků v reálném čase v Meta AI Assistant, který přidává do WhatsApp, Instagramu a Messengeru.

Je trochu matoucí, aby ChatGPT hledal na webu za vás. Společnost poskytuje pokyny pro verzi prohlížeče, ale pokud chcete hledat například v iOS, je potřeba mít předplatné. Je to trochu pomalé, ale jde to. A když vám odpoví na otázku, můžete kliknout na odkaz na web a porovnat odpovědi. Vzhledem k tendenci AI botů k nesrovnalostem je možnost kontrolovat jejich zdroje obrovským zlepšením, které nejenže znamená, že si můžete skutečně ověřit, že vám nelžou, ale také je prostě hezké uvést to, kde je to třeba.

OpenAI přidal možnost procházet internet v rámci své aplikace ChatGPT iOS na konci června, ale rychle ji stáhl . Uživatelé přišli na to, že mohou přemluvit chatbota, aby jim poskytl jinak placený obsah tím, že na něj přímo nasměrují adresu URL. Od té doby se automatický prohledávač OpenAI, který dodává informace do modelu napájejícího ChatGPT, začal identifikovat s uživatelským agentem, aby se stránky mohly odfiltrovat z jeho analýzy pomocí aktualizací jejich souboru Robots.txt, které to zakazují.

Díky zobrazeným zdrojům se mohou uživatelé lépe rozhodovat, jestli budou odpovědím ChatGPT věřit nebo ne.

Zdroj obrázků: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *