Bývalí zaměstnanci společnosti Apple chtějí nahradit telefony zařízením AiPin

Zařízení AiPin

Humane AI uvedla na trh svůj první produkt jako náhradu za telefony. Nazývá se AiPin a je to samostatný přístroj bez obrazovky, který nemusí být připojen k externímu zařízení. Humane AI spustili bývalí zaměstnanci společnosti Apple – Imran Chaudhri, ředitel designu u výrobce iPhone po dobu 21 let, a Bethany Bongiorno, bývalá ředitelka společnosti Apple pro software iOS a macOS.

Inovativní společnost se slibným produktem

Logo společnosti Humane AI je jako srpek měsíce, který má podobný design jako logo napůl snědeného jablka Apple. Další podobností je kompaktní a sofistikovaný design AiPin, který je vidět na čistých, štíhlých a přímočarých produktech společnosti Apple.

Humane AI sklidila velký zájem, přestože od svého založení v roce 2019 nevydala žádné produkty. Společnost získala více než 200 milionů dolarů od investorů, jako je Microsoft, Tiger Global, CEO OpenAI Sam Altman a CEO Salesforce Marc Benioff.

„Pro nás je Ai Pin jen začátek,“ řekl Chaudhri během startu.

Klíčové vlastnosti

AiPin nemá žádné slovo pro probuzení, což znamená, že ne vždy naslouchá příkazu uživatele, jako je „Hej Siri“ nebo „OK Google.“ Uživatel jej musí aktivovat pomocí hlasu, dotyku, gesta nebo laserového displeje. Pokud se například uživatel dotkne a stiskne jeden prst na touchpadu, zařízení se aktivuje a bude přijímat hlasové příkazy. Pokud chce uživatel přijmout nebo ukončit hovor, musí dvakrát klepnout na touchpad.

Produkt má vestavěný mikrofon a kameru a různé pole „důvěryhodných světel“, když jsou tyto funkce používány. Zařízení například po zapnutí fotoaparátu zobrazí zelené světlo. Díky tomu také ostatní lidé vědí, kdy zařízení nahrává je nebo okolí uživatele.

Jednou z nejúžasnějších funkcí produktu je laserový displej, který můžete ovládat dlaní. Uživatel může procházet displeje jako počasí, hodiny a datum klepnutím na ukazováček a palec. S mírným nakloněním dlaně může uživatel také snížit nebo zvýšit hlasitost.

Není třeba stahovat aplikace, protože společnosti jako Microsoft, Google a OpenAI poskytují služby umělé inteligence založené na předplatném. AiPin je dodáván s vestavěnou dobíjecí lithium-iontovou polymerovou baterií. Jakmile se baterie vybije, lze ji nabít pomocí boosteru baterie, který je součástí balení příslušenství. „Takže pokud někdy vyčerpáte booster, stačí sáhnout do kapsy nebo tašky a vyměnit to,“ řekl Bongiorno během vysvětlujícího videa.

AiPin stojí 699 dolarů (v přepočtu 16 tisíc korun), stejně jako náklady na některé varianty iPhonu 13 a iPhonu 14. Pole magnetů zařízení se bezpečně přichytí pouze jednou západkou a byly navrženy tak, aby se připevnily k oblečení, jako je bunda nebo košile. AiPin má vestavěnou konektivitu a mobilní funkce. Humane AI nabízí předplatné, ve kterém uživatel získá nové telefonní číslo a mobilní data běžící v síti T-Mobile.

Jednou z největších nevýhod produktu však je, že skutečně nemůže nahradit faktor obrazovky v mobilních telefonech. To znamená, že člověk nemůže prohlížet nebo číst e-maily a zprávy nebo procházet aplikacemi sociálních médií. Uživatelé se budou muset spolehnout na své hlasové příkazy a na to, co jim zařízení říká. Je to skvělý produkt pro někoho, kdo je obětí nekonečného procházení videí na sociálních sítích a chce zkrátit čas strávený na obrazovce.

Obrázek: Humane AI

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *