Březnových prodejům elektroniky vládly počítače. Jejich ohromné prodeje mnohonásobně stouply

V současném světě se bez pořádné elektroniky neobejdeme, pokud tedy nebydlíme někde v horách nebo v poušti. Bez elektroniky to samozřejmě jde také a podle některých se bez ní žije mnohem lépe, nicméně ti, kteří žijí v civilizaci, resp. ve městech atd., se s elektronikou setkávají každý den. Prodeje elektroniky vždy trhu vévodily, ale březen je konkrétně na prodej počítačů doslova zlatý. Obchody hlásí až 150 % nárůst prodejů, což mnohdy více než v předvánoční sezóně. Je ovšem nutno podotknout, že za těmito vysokými prodeji bude stát nový typ coronaviru, kvůli kterému mnoho lidí včetně dětí zůstává doma.

Nutnost kvalitního vybavení

V rámci coronavirové krize byla v mnohých zemích vyhlášena celostátní karanténa a mnoho služeb bylo zrušeno. Velká spousta firem nechala své zaměstnance doma a nařídila jim práci přes tzv. home office, který je v poslední době velice populární. Žáci základních a středních škol a studenti vysokých škol zůstali doma, stejně tak jako někteří učitelé. Aby všichni mohli pohodlně a dobře pracovat z domu, potřebují k tomu kvalitní technologické vybavení. A právě zde přichází čas na počítače.

Nápor díky home office

Aby mohli lidé pracovat z domu, začali si začátkem března pořizovat v obchodech čím dál větší množství vybavení. Podle průzkumů se nejvíce prodávaly notebooky a vybavení (redukce, adaptéry, monitory nebo sluchátka vhodná pro konference. Celkový prodej notebooků a počítačů tak vzrostl o více než 150 %. Elektroniku nakupovali ve velkém jak jednotlivci, tak i zaměstnavatelé pro své zaměstnance, kteří si ji třeba nemohou sami dovolit.

Problémy s dodávkami

Podle některých obchodů už začíná být velký nedostatek hardwarových doplňků. Je tak velmi těžké nakoupit například PC nebo notebooky. Maloobchody hlásí, že mají kusy, ale například velkoobchody jsou na tom špatně. Podpora z Číny, která naši zemi elektronikou zásobuje, totiž vzhledem ke coronaviru přestala fungovat. Dokonce i největší výrobci počítačů, značky Lenovo nebo Dell, připustily problémy s výpadky některých dodávek. Coronavirus tak útočí na všech frontách a musíme doufat, že brzy vše skončí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *