Apple opravuje chyby v beta verzi iOS 7

Pro uživatele Applu je k dispozici opravný balíček pro iOS 7, který opravuje vybrané chyby z předchozí verze a navíc přidává podporu pro iPad.

Apple dnes, týden od vydání již sedmé verze svého operačního systému, vydal druhou beta verzi iOS 7. Nová verze samozřejmě zapracovala na minimalizaci chyb a obsahuje prozatím nedokumentovaná vylepšení. Jednou ze známých funkcí je však nově přidaná aplikace Diktafon. Tou největší novinkou je ale vydání této verze OS i pro iPad, a to jak pro normální model, tak i pro iPad Mini. První verze byla dostupná pouze pro iPhone nebo iPod Touch.

U Applu se stalo vydání několika beta verzí před ostrým spuštěním pro veřejnost, které se plánuje na podzim letošního roku, zvykem. Například předchozí verze systému – iOS 6 – obsahovala mezi červnem a ostrým vydáním na konci září minulého roku celkově 4 beta verze. Lze očekávat, že u iOS 7 to bude minimálně podobný, ne-li větší počet beta verzí před oficiálním vypuštěním.

Apple na sedmé verzi iOS zapracoval opravdu důkladně a začal u těch nejzákladnějších věcí. Změny se dočkalo i naprosto nové grafické prostředí s názvem Innsbruck, na kterém pracoval Jonathan Ive spolu se svým týmem. Z toho důvodu se dá předpokládat, že novost a částečná neotestovanost systému může způsobovat některé komplikace, které Apple nemusí mít nutně ošetřené. Apple se jim bude věnovat právě ve volně stažitelných opravných balíčcích tak, aby na trh přišel již kompletně funkční operační systém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *