Apple CarPlay vám umožní platit za palivo ze sedadla řidiče

Tankování je rutina, kterou zná každý řidič, natankovat, jít zaplatit k pokladně a zase odjet. Někdy si musíte u pokladny vystát i frontu. Toto se však v budoucnu možná změní, protože můžete zaplatit, aniž byste opustili své auto.

Apple během své akce WWDC před několika týdny oznámil iOS 16 a zdůraznil příští generaci CarPlay, na kterou nemusí být výrobci automobilů v dohledné době připraveni. Oznámila také novou funkci, kterou je aplikace pro doplňování paliva a řízení, kterou skutečně budete moci po vydání aktualizace používat.

Aplikace pro tankování

Aplikace pro tankování a řízení jsou k dispozici v CarPlay. Jsou zde oblíbené aplikace, které vám pomohou naplnit nádrž a poskytují vám informace o provozu, mýtném aj. Tento týden agentura Reuters uvedla, že alespoň jeden řetězec čerpacích stanic má implementaci této funkce, což umožňuje nový způsob, jak najít čerpací stanice a platit na pumpě pouze pomocí obrazovky infotainmentu vašeho auta. Vývojáři těchto společností musí povolit funkci CarPlay pro své aplikace pro iPhone a zákazníci si budou muset vytvořit účet pro tento řetězec a přidat platební metodu. Pokud čekáte, že je to v Čechách, trochu vás zklameme, zatím je to jen v USA.

Jako první využije tuto možnost Sinclair Oil

HF Sinclair Corp se sídlem v Dallasu, mateřská společnost Sinclair Oil, plánuje nechat zákazníky nakupovat palivo z vozu. SVP marketingu společnosti Jack Barger řekl, že jsou nadšeni myšlenkou, že by zákazníci mohli přejít na stanici Sinclair a koupit palivo z obrazovky svého vozu. Společnost má přes 1600 čerpacích stanic. Nebude to poprvé, co řidič může aktivovat pumpu ze svého sedadla – Exxon se spojil s Fordem, aby jeho aplikace Speedpass Plus fungovala na automobilovém infotainment systému Sync 3. GM se také pokusil o tuto funkci se stanicemi Shell, ale aplikace byla uzavřena na začátku tohoto roku, když byla ukončena její aplikace Marketplace pro nakupování v autě.

Moderní čerpací stanice se pokusily přidat do svých čerpacích stanic funkce, které podporují telefonní aplikace, a čtečky placení klepnutím jsou běžnější než kdy jindy, ale v některých případech to společnosti jako Exxon zpočátku neumožňovaly. Aplikace Speedpass Plus pro iPhone zahrnoval Apple Pay, ale nemohli jste jednoduše použít standardní Apple Pay přiložení na pumpě. Společnost dokonce později odstranila aplikaci Apple Watch Speedpass plus.

Aplikace pro nabíjení elektrických vozidel, jako je ChargePoint a Electrify America, již fungují s Apple CarPlay, což vám umožní najít stanice, získat trasy a zahájit nabíjení u vybraných stanic, to vše z obrazovky infotainmentu vašeho auta. S iOS 16, který bude uveden na trh letos na podzim, můžeme očekávat, že uvidíme více příležitostí pro elektronický obchod v autě, který bude odpovídat rozšiřující se vizi Applu pro aplikace v propojeném autě.

Obrázek: PxHere

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *