Elon Musk má nyní na Twitteru přes 100 milionů sledujících

elon musk

Elon Musk překonal hranici 100 milionů sledujících na Twitteru a stal se šestým uživatelem platformy, který dosáhl devítimístného počtu sledujících. Podle SocialBlade dosáhl Musk milníku někdy mezi 26. a 27. červnem a mezi dvěma dny získal přes 150 000 sledujících.

Proč je dosažení tohoto milníku tak zajímavé?

Dosažení milníku je zajímavé z několika důvodů. Prvním je zřejmý fakt, že Musk je v současné době v procesu nákupu Twitteru za 44 miliard dolarů, což by ho nakonec mohlo postavit do jedinečné pozice jediného lídra velké sociální sítě, který je skutečně dobrý v jejím používání. Naproti tomu facebooková stránka výkonného ředitele Meta Marka Zuckerberga je z velké části zdrojem tiskových zpráv, zatímco šéf Instagramu Adam Mosseri má na platformě, kterou spravuje, podobně sacharinovou přítomnost.

Musk je úplně jiné zvíře, ale je to plakát, na který se lidé rádi koukají. Používá Twitter tak, jak bylo zamýšleno, jako přímou linku na své ID. Plánoval navázat na něco z toho, co tweetuje? Často ne. A to je to, co ho dělá tak zábavným… Musk se zabývá nadávkami, někdy tak intenzivně, že končí se žalobami za pomluvu …

Je upřímně pozoruhodné, jak odlišné je používání Muskova Twitteru od ostatních pěti účtů, které dosáhly hranice 100 milionů sledujících. Účet Baracka Obamy zveřejňuje časté aktualizace, ale jsou v každém ohledu tak uvážené a prezidentské, jak byste očekávali, zatímco Rihanna, Katy Perry a Cristiano Ronaldo mají na Twitteru takový druh přítomnosti, který může pocházet pouze z kolektivního mozku profesionálně vyškoleného komunikačního týmu. K jeho cti bychom věřili, že účet Justina Biebera spravuje ten muž sám, ale od 16. února netweetoval.

Jsou všichni sledující skuteční?

Druhým zajímavým aspektem Muskova dosažení 100 milionů sledujících je otázka: kolik z těchto účtů je skutečných a kolik je falešných? Twitter neustále odhaduje, že méně než 5 procent účtů na jeho platformě jsou roboti, ale Musk vyjádřil obavy, že toto číslo by mohlo být mnohem vyšší, a pohrozil, že odstoupí od své dohody o koupi Twitteru, pokud společnost neposkytne další důkaz pro jeho čísla.

Zůstávají otázky, zda se Musk skutečně obává o spamovací roboty na Twitteru, nebo je jen používá jako záminku k vyjednání nižší ceny za nákup Twitteru. Ale bez ohledu na to Twitter údajně reagoval tím, že dal Muskovi ohniviště svých dat v reakci na Muskova tvrzení. Ale The Wall Street Journal uvádí, že existují pochybnosti, že by někdo mohl vyvodit smysluplné závěry z tak velkého množství informací v rozumném časovém rámci.

Normálně plodný tweeter Musk dosáhl milníku 100 milionů poté, co téměř týden netweetoval. Jeho poslední příspěvek, který nebyl odpovědí někomu jinému, byl z 21. června a zjevně ukazoval cenu plynu na 7,11 dolaru u 7-Eleven. Snopes uvádí, že obrázek je ve skutečnosti z března 2021 a ukazuje testovací ceny na podporu otevření nového obchodu, spíše než aby byl odrazem prudce rostoucích cen plynu v roce 2022. Předchozí den Musk zveřejnil sérii tweetů o lásce k sýru.

Obrázek. Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *