3 nástroje, se kterými dokonale vyčistíte svůj počítač

O svůj počítač se musíme pravidelně starat, jelikož námi stažená data, aktualizace, programy a různé další doplňky nejenom zabírají harddisk, ale samozřejmě mohou dělat neplechu v registrech. Postupem času může vše vést až k výraznému zpomalení, nebo chybovým hláškám. Proto je dobré znát trojici programů, které nám pomohou s údržbou našeho PC.

CCleaner

Pravděpodobně nejznámější a v poslední době také nejvyužívanější možnost, jak se zbavit všech zbytečností, které mohou být pozůstatkem vaší práce na počítači. Co jistě oceníte, to je možnost jeho využívání zcela zdarma. Tou hlavní předností programu CCleaner je určitě to, že se soustředí primárně na registry vašeho operačního systému, stejně jako na různá dočasná data, která již nejsou potřeba. Též ale může najít uplatnění při mazání dat, která jsou spojena s vaším surfováním na internetu.

Spybot Search and Destroy

Ani s tímto druhým programem rozhodně nebudete zklamáni. Zatímco výše uvedená varianta se soustředí na pročištění vašich registrů, tento program odstraní z vašeho počítače všechny nezvané hosty. Jedná se především o spyware, adware, nebo trojské koně. V rámci velmi obsáhlé databáze tak dojde nejenom k samotné detekci daných programů, ale stejně tak k jejich definitivnímu odstranění. Samozřejmostí je i online-skenování, které má samozřejmě preventivní funkci a tak hrozbu dokáže zastavit dříve, než se v našem počítači usídlí.

TuneUp Utilities

Třetí program nese název TuneUp Utilities a je určený hlavně ke zrychlení a celkové optimalizaci počítače. Nejenom, že dokáže odstranit řadu problémů třeba s chybnými zástupci nebo se špatnou konfigurací, ale umožní nám také perfektní optimalizaci našeho systému. Jedním kliknutím tak provedeme celkový úklid, defragmentaci pevného disku či registrů, stejně jako máme možnost zaměřit se na využití maximálního výkonu našeho počítače třeba tím, že vypneme všechny vizuální a grafické prvky, které berou výkon. To se může hodit i ve chvíli, kdy chcete šetřit baterii u notebooku.

Zdroj obrázku: Wikimedia Commons

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *