Chytré hodinky – zapomeňte na klasický ciferník

Také jste s obdivem sledovali filmy s Jamesem Bondem a obdivovali, co umí jeho hodinky? Doba jde natolik kupředu, že podobné už můžete mít i vy. Pokud tedy budeme konkrétní, máme na mysli takzvané chytré hodinky. Ty dnes na trh distribuují jak samotní výrobci smartphonů, tak i nezávislé firmy. A důvod je samozřejmě jasný – umožnit uživatelům propojit svůj mobilní telefon tak, abyste ho při rutinních činnostech nemuseli vůbec vyndávat z kapsy, a přitom budete vždy vědět, co vám telefon hlásí.

Co ty nejlepší modely umí ve svém základu?

Budeme-li hodně struční, umožní vám chytré hodinky přesunout displej vašeho mobilního telefonu na digitální ciferník na vašem zápěstí. Můžete tak zjistit, že vám přišel nový email, který si přečtete. Stejně tak můžete přečíst i SMS zprávu, na kterou budete reagovat. Hodinky vám ale zobrazí také naplánovanou událost nebo schůzku, stejně jako vám ohlásí příchozí hovor. Ten navíc můžete jejich prostřednictvím vzít, stejně jako není problém vyhledat kontakt a tomu zavolat. V principu se tak chytré hodinky stávají jednoduchým pomocníkem pro běžný den a nabídnou základní funkce, které byly se sortimentem mobilů spojeny před několika lety. Dnes vás však propojí se smartphonem v kapse.

Na sport, výlety i běžný den

Zmíněné funkce nejsou jediné, které mohou chytré hodinky nabídnout. Můžete díky nim získat informace třeba o tom, jaké bude počasí, či v jaké výšce se při svých túrách nacházíte. Stejně tak mohou monitorovat uběhnutou vzdálenost, nebo vaši tepovou frekvenci. Na to hlavní bychom ale zapomněli. I přes všechny své unikátní funkce si zachovávají také ty hlavní, a to možnost ukázat vám aktuální čas, nabídnout stopky, nebo také kalendář. Můžete je tak používat i jako hodinky klasické, bez nutnosti přímého spárování s telefonem. Vzhledem k tomu, že se ale připravujete o desítky dalších funkcí, to nedoporučujeme.

Zdroj obrázku: Wikimedia Commons

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *