Za známý antivir platit nemusíte!

Kvalitní antivirus by měl být základem každého počítače. Samozřejmě v tomto směru můžeme jít cestou placeného, ale stejně tak bezplatného řešení. A rozhodně neplatí, že co je zdarma, to je méně kvalitní. Ideálním příkladem mohou být antivirové programy od známých softwarových firem, které jsou distribuovány i zdarma. Pojďme se společně podívat na možnosti, ale i podmínky, které se k bezplatnému užívání vážou.

Microsoft Security Essentials

Jak už napovídá sám název, jedná se o antivirový program integrovaný přímo pro uživatele Windows. Pokud jste si tedy zakoupili zmíněný operační systém, máte možnost zde využívat i tohoto antiviru. Samozřejmě výhodou je to, že je k dispozici jak v rámci osobního, tak i firemního použití bez jakéhokoliv omezení. Samozřejmostí je i kompatibilita jak s Windows 7, tak s Windows Vista. Co může být negativem, to je fakt, že pro Win 8 tento balíček k dispozici není.

AVG AntiVirus Free

Společnost AVG určitě není třeba představovat, jelikož po velmi dlouhou dobu se jednalo o antivirový program, který okupoval tuzemské počítače. Je tomu samozřejmě i nyní, a to jak v rámci placené, tak i bezplatné varianty. Ta však má svá jasně daná omezení. Pokud ji využíváme, nemáme možnosti kontaktu s technickou podporou, stejně jako jsme omezeni na několik základních funkcí. Co je v tomto ohledu poměrně velký problém, to může být absence firewallu. Na druhou stranu uživatelé Windows si ho mohou zapnout v rámci svého systému.

Avast! Free Antivirus

Trojici nejznámějších uzavírá Avast!. Taktéž poměrně oblíbený antivir, umožňující možnost volby mezi placenou a bezplatnou verzí. Výhodou je určitě široká nabídka nástrojů i v rámci bezplatného využívání. Negativem, které na vás čeká, je nutnost každoročních registrací, kdy vyprší vaše free licence. Jedná se však o otázku několika desítek vteřin, kdy je licence opět obnovena.

Zdroj obrázku: Wikimedia Commons

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *