Znáte nejvýkonnější mobil na světě?

Současné honba za ovládnutím světového mobilního trhu má jednu jasnou cestu, a to nabídnout všem zájemcům především výkon, který je s daným mobilním zařízením spojený. V tomto směru se neustále mění pořadí těch, kteří dosáhnou na mety nejvyšší. A pokud vás zajímá, jaký telefon je aktuálně ten nejlepší, je to model Galaxy Note Edge. Tedy abychom byli konkrétní, je to samozřejmě druhá generace tohoto známého mobilního přístroje, který má na trhu poměrně jasné a dobré místo.

Co může nabídnout?

Jelikož cílem našeho článku je upozornit především na jeho dokonalý výkon, nesmíme zapomenout na to, abychom několik jeho parametrů zmínili. Základem bude osmijádrový procesor Exynos 7420 s 64bitovou architekturou a grafickým čipem Mali-T760. Ten bude doplňovat také velmi kvalitní operační paměť o kapacitě 3GB. Takovou často nemají ani mnohé počítače v tuzemských domácnostech. Mobil ale nadchne také svým displejem o velikosti 5,1 palce, který nabídne rozlišení 1440 x 2560. Vše poté doplní i pevný disk, tedy úložný prostor o kapacitě 128 GB. A cena? Ta by neměla přesáhnout 1 050 eur. Telefon má samozřejmě i další přednosti, jako:

  • Kvalitní baterie
  • Zajímavý design
  • Odolný displej
  • Stabilní operační systém

Jaké jsou další alternativy?

Zůstaneme-li u výkonnosti mobilních telefonů i nadále, je určitě vhodné zmínit i několik konkurentů, které tento telefon má. Například na sklonku loňského roku patřil do nejvýkonnější desítky mobilní telefon s označením LG D855 G3, stejně jako své místo na výsluní získal také model Lenovo Vibe Z2 PRO. Poměrně zajímavou zprávou je ale i fakt, že se na trh nejvýkonnějších mobilů dostaly i poměrně novější značky, jako je třeba OnePlus One, nebo model Xiaomi Mi4. Ten samozřejmě patří mezi variantu, která s mobilním světem velmi výrazně zahýbala, a to pro kombinaci výkonu s cenou, za kterou je mobil prodáván. Své místo na trhu s výkonnými mobily si ale ukořistil také IT gigant, se svým telefonem Google Nexus 5. I ten patřil mezi TOP 10 nejvýkonnějších mobilů.

Zdroj obrázku: Wikimedia Commons

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *