YouTube zasahuje proti trikům, které spammeři používají k vydávání se za tvůrce

youtube a notebook

YouTube má v poslední době velké problémy se spammery. Začátkem tohoto roku vytvořila skupina velkých tvůrců, jako jsou MKBHD a Jacksepticeye, videa upozorňující na zdánlivě nekonečné zástupy špatných herců, kteří se rojí na jejich kanálech, kteří ostatním komentátorům odpovídají falešnými dárky a dalšími podvody. YouTube na tyto stížnosti reagoval a nedávno oznámil několik nových změn, které se snaží zastavit příliv spammerů.

O jaké změny se jedná?

Existují tři nové zásady. Za prvé, kanály již nebudou moci skrývat počet svých odběratelů – tento krok často využívají spameři, aby se maskovali. Je to proto, že kontrola počtu odběratelů kanálu je rychlý způsob, jak ověřit, že jsou tím, za koho se vydávají. Když si někdo udělá falešný profil třeba se známým zpěvákem, ne každý dokáže poznat, jestli jde o skutečný profil nebo o falešný účet podvodníka.

Za druhé, YouTube omezuje typ a frekvenci speciálních znaků, které lze použít v názvech kanálů. Toto je další běžná taktika spammerů, která se někdy používá v koordinaci se skrytými počty odběratelů. Spammeři se v podstatě snaží, aby kanály vypadaly legitimně pomocí speciálních znaků k vytvoření známých jmen. Příkladem může být název kanálu „¥ouⓉube“ ve snaze napodobit oficiální účet YouTube. Snížení frekvence speciálních znaků snižuje možnosti, které k tomu mají.

Za třetí, YouTube rozšiřuje přístup k rozšířenému nastavení moderování komentářů, které začalo testovat začátkem tohoto roku . Společnost nyní říká, že všichni tvůrci mohou přepínat nastavení „zvýšení přísnosti“ na kartě „přidrženo ke kontrole“ v nástrojích pro moderování platformy. YouTube říká, že to sníží počet spamových/podvodných komentářů, i když s přísnějšími filtry vždy existuje riziko, že dojde i k nárůstu falešných poplachů. Jde o malý počet relativně malých změn, ale je dobře, že YouTube stále pracuje na zlepšení tohoto problému.

Obrázek: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *