Steve Jobs získal od prezidenta Bidena posmrtnou medaili svobody

apple

Steve Jobs, spoluzakladatel a bývalý generální ředitel společnosti Apple, získal od prezidenta Joea Bidena posmrtnou prezidentskou medaili svobody. Prezidentská medaile svobody je nejvyšší americké vyznamenání, které může být uděleno civilistovi, a uděluje se „jednotlivcům, kteří příkladným způsobem přispěli k prosperitě, hodnotám nebo bezpečnosti Spojených států, světovému míru nebo jiné významné společenské události, veřejné nebo soukromé snahy,“ uvedl Bílý dům v prohlášení.

Práce Steva Jobse měla význam pro celý svět

Jobs založil Apple v dubnu 1976 a od té doby se stal jednou z největších společností na světě. Pomohl uvést na trh mnoho technologických produktů, které se staly kulturními prubířskými kameny, včetně počítačů Mac, iPod a iPhone. Zemřel 5. října 2011.

Steve Jobs with MacBook Air 3

Jobs, který byl za svého života široce populární, se v biografii Waltera Isaacsona popsal jako „zklamaný“ prezidentem Obamou. „Má problémy s vedením, protože se zdráhá lidi urazit nebo je naštvat,“ řekl Jobs. „To není problém, který jsem kdy měl.“

Bílý dům ve svém prohlášení ocenil Jobsův kreativní přístup k jeho různým snahám. „Steve Jobs byl spoluzakladatelem, generálním ředitelem a předsedou společnosti Apple, Inc., generálním ředitelem společnosti Pixar a zastával vedoucí roli ve společnosti Walt Disney Company,“ napsal Bílý dům.“ Jeho vize, představivost a kreativita vedly k vynálezům, které změnily a stále mění způsob, jakým svět komunikuje, a také transformují počítačový, hudební, filmový a bezdrátový průmysl.“

Cena byla předána 7. července. Mezi letošní držitele Prezidentské medaile svobody patří také Simone Biles, Gabrielle Giffords, John McCain, Megan Rapinoe a Denzel Washington. Takové ocenění se může zdát jako nedůležité, ale je třeba nezapomínat na lidi, jejichž práce ovlivnila celý svět.

Obrázky: Pixabay, Matthew Yohe, CC BY 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by/3.0, via Wikimedia Commons

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *