Vzácný počítač Apple-I šel do aukce s počáteční cenou 200 tisíc dolarů

Počítač Apple-I

Víte, co je tak úžasné na staré počítačové technice? Že už se nevyrábí a že můžete mít doma raritu, která bude rok od roku vzácnější a dražší. Možná, že jste si nechali doma na památku staré počítače Commodore. Těch bylo ovšem vyrobeno mnoho a věřte, že existují i mnohem vzácnější a dražší kousky. Vzácný počítač Apple-I šel nyní listopadu k prodeji v malém kalifornském aukčním domě s počáteční nabídkou 200 000 dolarů.

Počítač Apple-I byl koupen v roce 1976

Apple-I, který dávají do aukce John Moran Auctioneers and Appraisers, byl ručně postaven Stevem Wozniakem. Konkrétní dotyčný model je známý jako „Chaffey College“ Apple-I, protože jej v roce 1976 koupil profesor elektroniky na škole a prodal jej studentovi. Podle aukce se počítač skládá z originální základní desky „NTI“ se sportovními kondenzátory Sprague 39D, originálními regulátory výkonu a vzácnými keramickými kondenzátory „Circle D“.

Počítač Apple-I

Navíc je součástí balení Apple Cassette Adapter a je umístěn v originálním dřevěném pouzdře ByteShop Apple-1 koa s klávesnicí Datanetics Keyboard, propojovacím kabelem a napájecím zdrojem, video monitorem z roku 1986. Mezi další různé položky obsažené v šarži patří různé návody k obsluze, manuály a kabely.

Počítač Apple-I

John Moran říká, že konkrétní model Apple-I byl pečlivě ověřen, obnoven a vyhodnocen. Bude zahrnut do oficiálního registru počítačů Apple-I pod přezdívkou „Chaffey College Apple-I“.

Počáteční nabídka tohoto unikátu je 200 000 USD a odhaduje se prodej až za 600 tisíc dolarů, tedy kolem 15 milionů korun. Pokud máte na půdě nějaký vzácný počítač, možná je nejvyšší čas ho dát do akce a zajímavě na něm vydělat.

Zdroj obrázku: Youtube screenshoty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *