Vášeň pro puzzle

Už i malé děti se dokážou nekonečné hodiny hrát při skládaní puzzle. Takové puzzle je ideálním dárkem nejen pro děti, ale i pro dospělé. Jejich výběr je v současné době veliký a stupně obtížnosti Vám napoví pro koho je konkrétní puzzle určeno. A rozhodně se nemusíte bát, že by jste nenatrefili na takové, jaké si přejete. Internetových obchodů, které ponoukají puzzle různých velikostí a mají i slušný výběr motivu je celkem hodně. Takové ty obyčejné, pro menší děti sice najdete ve většině internetových hračkářství, ale ty krásní veliké určené pro dospělé je celkem obtížné sehnat. Velice oblíbené jsou 3d puzzle, které najdete u nás v ponuce některých internetových prodejců.

Pro některé lidi je puzzle zábava, jiní je sbírají a skládají, aby dosáhli rekordy. Někoho zaujmou spíše velké obrazy, někdo preferuje zase menší. Největší mají rozměr až 24000 dílků. Poznám člověka, který je do skládaní puzzle přímo fanatik. Doma, ve všech pokojích jich má spoustu a jsou skutečně nádherné. Jejich skládaní mu prý trvalo neuvěřitelné dva měsíce. Denně se tomu věnoval několik hodin, ale výsledek určitě stojí za to. Už moje babička říkávala, že luštění tajenek nebo skládaní puzzle je skvělý tréning mozku. Ta své první poskládala, když ji bylo 60 let. A nebylo to vůbec jednoduché. No poskládejte si puzzle 5000 hned po prvně správně když s tím nemáte žádnou pořádnou zkušenost.

Milióny lidí na světe podlehli puzzlemánii, přičemž někteří z nich se jí věnují už od dětského věku. Ti zkušenější rekordmani se pravidelně setkávají a dokonce se jim dne 28.9. 2008 podařilo společně vytvořit obří puzzle, které je největší na světe s neuvěřitelným počtem dílku, a to přesně 1 076 280. Bylo to ve městě Ravensburg a toto nadrozměrné puzzle se svoji velikostí zapsalo i do Guinessovy knihy rekordů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *