V Česku se objevil nebezpečný bankovní virus, který bez problému obejde bezpečnostní SMS

V dnešní době už máme téměř všichni bankovní účty a mnoho z nás je spravuje pomocí internetového bankovnictví. Je to samozřejmě mnohem jednodušší, než s každou bankovní záležitostí chodit do banky a čekat zde dlouhé minuty, než na nás přijde řada. S pomocí internetového bankovnictví si všechno můžete vyřešit z pohodlí domova prostřednictvím internetu. Vypadá to jako naprosto ideální způsob bankovního života, jenže i toto má své nevýhody. Například velké množství nebezpečných virů, které se mohou nabourat do vašeho bankovnictví a vybílit vám konto. Jeden takový trojský virus se nyní objevil v Česku a je opravdu nebezpečný.

Bez SMS ani ránu

K bezpečnému užívání internetového bankovnictví je nutné mít k dispozici internet s kvalitním prohlížečem a mobilní telefon. Mnoho bankovních institucí má totiž náročný bezpečnostní systém, který si před přihlášením chce ověřit, zda se přihlašuje ten člověk, kterému účet patří. Většině uživatelů nejrůznějších bank tak dojde bezpečnostní SMS s kódem, aby se mohli přihlásit. To by měla být překážka pro všechny bankovní padouchy a viry, protože k SMS byste měli mít přístup jen vy.

Lákadlo pro zloděje

Banky a bankovní konta už od pradávna lákaly zloděje a padouchy, kteří se touží zmocnit financí a prostředků, které jim nepatří. K tomu často používají nejrůznější techniky a jsou opravdu vynalézaví. Doby, kdy se přepadávaly banky s bambitkou a šátkem kolem úst jsou už ovšem tak trochu pryč. Dnes si tito záškodníci vymýšlejí nebezpečné viry, které napadají právě internetová bankovnictví jednotlivých uživatelů nebo přímo samotné banky. Doposud jim ovšem v převážně většině bránily právě přístupy přes osobní SMS. To se však mění kvůli novém trojskému viru.

Ohrožen především Android

Nový a velmi nebezpečný bankovní trojan, jenž dostal jméno Triada, představuje velkou hrozbu hlavně pro uživatele s operačním systémem Android, tedy pro uživatele chytrých telefonů a tabletů. Nový virus v Česku útočí stále častěji a napáchal už hodně škod. Jeho hlavním nebezpečím je totiž schopnost obcházet zabezpečení on-line bankovnictví prostřednictvím SMS zpráv. Snad se to podaří odborníkům, co nejrychleji vyřešit, aby naše finance nebyly v ohrožení moc dlouho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *