V čem se skrývá budoucnost tisku?

Potřeba tisknout se objevuje už odedávna a každá doba si s tímto problémem poradila trochu jinak. Jaký je ale současný trend a vyvíjí se vůbec tisk v současnosti?

I když současný trend preferuje spíše odklon od běžného tisku, který se projevuje především digitalizací dokumentů, čímž potřeba tisku z větší části či úplně odpadává, bude to ještě dlouhou dobu trvat, než digitální kopie nahradí ty papírové. A jakkoli byl dříve tisk spíše výsadou podniků, nyní drží majoritní postavení domácnosti. Fáze tisku už totiž zdaleka není jen o textu, ale i o stále více využívaném tisku obrazových materiálů, ať už například fotek z dovolené nebo podkladům k prezentaci.

Vývojáři sice přicházejí s novými technologiemi, mezi něž se řadí například 3D tisk, ale v blízké době se zřejmě nedočkáme takového rozmachu i vzhledem k ceně těchto produktů, jež jsou stále ještě spíše ve fázi vývoje. Hlavní místo na trhu tak drží především kvalitní laserové tiskárny, které dokáží obstarat náročné tiskové úlohy s důrazem na kvalitu výsledného obrazu.

Laserové tiskárny pomalu vytlačily tiskárny inkoustové hned z několika důvodů. Dříve byly laserové tiskárny i několikanásobně dražší, to už ale dávno není pravda. Nyní se cenově inkoustovým tiskárnám vyrovnají a někdy je i dokonce trumfnou. Dalším velice důležitým aspektem, na nějž bychom měli dávat pozor při výběru, je i cena za tisk. Provozní náklady jsou u laserových tiskáren mnohem nižší ve srovnání s inkoustovými. Mezi nejznámější výrobce laserových tiskáren patří bezesporu Hewlett-Packard či Samsung. Doporučujeme však používat originální HP toner, respektive toner Samsung například z eshopu TisknuLevne.

Velikým plusem při výběru tiskáren od těchto výrobců je, že většina z nich podporuje službu Cloud Print od Googlu, jež umožňuje snadný tisk třeba i z vašeho mobilního telefonu za pomoci vzdáleného online úložiště.

PR článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *