Společnost IBM propouští rekordních 3900 pracovníků

Prakticky všechny velké IT společnosti na trhu masivně propouští a týká se to i giganta, jakým je IBM. IBM propouští přibližně 1,4 % své celkové pracovní síly, přičemž škrty pocházejí z jejích IT služeb a zdravotnických skupin. Po velkém propouštění v Amazonu, Spotify, Microsoftu a Googlu IBM oznámila své finanční příjmy a odhalila propouštění. Podle Wall Street Journal tržby IBM ve 4. čtvrtletí stagnovaly a vykázané tržby klesly o více než 1 miliardu USD kvůli síle amerického dolaru.

Propouští i přesto, že příjem vzrostl

IBM nicméně vykázala čistý příjem 2,71 miliardy USD, což je více než 2,33 miliardy USD ze stejného období roku 2021. Tržby však klesly na 16,69 miliardy USD ve srovnání s 16,7 miliardy USD v předchozím roce.

Toto nepatrně nižší číslo bylo také výrazně lepší, než očekávali analytici. Průměr dotázaných analytiků předpověděl tržby 16,15 miliardy dolarů. Poté také softwarová divize IBM vzrostla o 2,8 % na 7,3 miliardy dolarů. Práce na infrastruktuře společnosti vzrostly o 1,6 % na 4,5 miliardy USD a její výnosy z poradenství vzrostly o 0,5 % na 4,8 miliardy USD.

Finanční divize IBM však klesla o 0,4 % na 200 milionů dolarů.

Přibližně 3 900 pracovních míst má pocházet z prodeje zdravotní péče IBM a také z podnikání v oblasti IT služeb Kyndryl Holdings, které bylo v roce 2022 vyčleněno.

Zatímco IBM nediskutovala o důvodech svého snížení počtu zaměstnanců, jiné velké technologické firmy uvedly jak inflaci, tak návrat k předpandemické poptávce.

Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *