Sony ohlásil plány spojené s konzolí PlayStation 5

Milovníci her už dávno nekupují výkonné stolní počítače, nebo herní notebooky. Jejich zájem se ubírá zcela jiným směrem. A to tím, který je spojený s herní konzolí. Na trhu dnes dominuje trojice firem:

  • Sony
  • Microsoft
  • Nintendo

My se podíváme na firmu číslo jedna. A to konkrétně Sony. Aktuálně je vrcholem konzole s pořadovým číslem 4. A jak tomu má být v budoucnu? Už se objevily zprávy, že se PlayStation 5 chystá. Podívejme se společně na několik hlavních informací, které jsou takzvaně venku.

Kdy? Je třeba si ještě počkat

Pokud už netrpělivě čekáte na to, že by vydání konzole mělo přijít každou chvíli, tak vás musíme bohužel zklamat. Informace sice ještě není oficiálně potvrzena, ale PlayStation 5 by se rozhodně neměl objevit dříve, než v roce 2021. to je zhruba 3 roky od dnešního dne. Pokud tedy váháte s koupí aktuální čtyřky z důvodu čekání na něco lepšího, tak je to v podstatě zbytečné. Kupujte hned.

Výkon jenom orientační

Je to ještě dlouhá doba, než dojde k odhalení, nebo než dojde alespoň k upřesnění detailů. Co jistě většinu zájemců zajímá, to je hardware. Tedy konkrétně výkon dané konzole Sony PlayStation 5.Zatím se objevují jenom kusé informace, které vycházejí ze současné verze PlayStation 4, stejně jako ze spekulací, ale i současných trendů. Stále by se však mělo jednat o osvědčený procesor s dílny AMD, a to v podobě 8 jader. Ten by měl být napojený na grafické jádro Vega.

Název a cena?

Stále mluvíme o tom, že se jedná o variantu označenou jako PlayStation 5. To ale není vůbec jisté, jelikož tento název nebyl od kompetentních osob potvrzený. A tak se může stát, že firma poruší tradici a dojde k tomu, že představí novinku pod zcela jiným názvem. O čem samozřejmě můžeme jenom spekulovat, to je i cena. Dá se však čekávat, že bude velmi podobná té, které byla spojena s nástupem aktuálního modelu PlayStation 4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *