Samsung řeší zásadní problém – displeje ohebných telefonů přestávají fungovat

Samsung se chystá uvést na trh novinku – telefon Galaxy Fold, jehož cena se vyšplhá na 1980 dolarů (cca 45 000 Kč). Výjimečnost Galaxy Fold je především v jeho extrémní ohebnosti. Nyní však společnost Samsung dostala informace ohledně závady displejů u tohoto převratného typu zařízení. Vstup Galaxy Fold na trh a do oblíbenosti uživatelů nejspíše nebude tak úplně hladký.

Zjištěné závady na poslední chvíli

Zařízení Samsung Galaxy Fold  se mělo za cenu 1980 dolarů objevit na americkém trhu 26. dubna. Před oficiálním uvedením obdrželi pro testování vzorky někteří novináři, kteří přišli s velice překvapivými recenzemi. Přístroje totiž selhaly už po jednom až dvou dnech. Hlavní poruchovost byla v atraktivním prvku, kterým je ohebný displej. Ten jevil různé známky chyb:

  • Problikával
  • Z části zčernal
  • Úplně přestal fungovat

Samsung datum zahájení prodeje kvůli těmto komplikacím měnit neplánuje. Uvedl: „Důkladně tyto kusy překontrolujeme, abychom určili příčinu.“ Také informoval zákazníky, že chyby může způsobit odtržení vrchní vrstvy displeje, což několik novinářů udělalo. Tato vrstva chrání před škrábanci a zároveň je součástí struktury displeje. Společnost bude zajišťovat, aby se k zákazníkům tato informace dostala. Samsung by určitě nechtěl opakovat fiasko z prodeje Galaxy Note 7, který v některých případech kvůli baterii a konstrukčním závadám explodoval nebo začal hořet.

Plně ohebné zařízení

Samsung Galaxy Fold  je vybavený dvěma displeji. Jeden má na vnitřní a jeden na vnější straně. Ten vnitřní je ohebný do takové míry, že jej lze úplně přehnout. Zařízení se zavírá jako kniha do praktické kompaktní podoby. Po otevření se zase displej narovná. Při spuštění aplikace je možné po rozevření Galaxy Fold  přepnout plynule z menší obrazovky na větší. Samotný vnitřní displej umožňuje používat až tři aplikace naráz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *