Potíže s WI-FI? Otestujte ji snadno, rychle a zdarma

Už po několikáté se rozčilujete kvůli pomalé nebo nefungující WI-FI? Příčin může být celá řada… nefungující router, zarušený kanál, překážky na cestě mezi vysílačem a přijímačem. Identifikovat možnou závadu vám pomůže skvělá aplikace WIFIman.

Jak to funguje?

Aplikace slibuje, že dokáže nalézt volné nebo alespoň méně zarušené kanály a zobrazí okolní sítě, které mohou mít dopad na kvalitu vašeho WI-FI signálu. WIFIman také umí:

  • identifikovat zařízení v síti
  • měřit rychlost datových přenosů
  • doporučit vhodnější nastavení routeru.

Aplikaci si lze zcela zdarma stáhnout, a dokonce ani neobsahuje žádné obtěžující reklamy.

Jak otestovat vaši WI-FI?

Na úvodní obrazovce naleznete po spuštění aplikace výpis všech bezdrátových sítí. U každé najdete název, sílu signálu a jméno výrobce přístupového bodu. Pomocí tohoto srovnání můžete snadno porovnat kvalitu vašeho signálu s konkurenčními sítěmi. Máte-li potíže s datovým přenosem, pak je pro vás nejzajímavější záložka Channels, kde najdete graficky znázorněno obsazení vysílacích kanálů. Pomocí přehledu snadno zjistíte, který kanál je nejméně vytížený, a ručně můžete přenastavit automatickou konfiguraci na vašem routeru. V neposlední řadě aplikace nabízí i možnost změřit rychlost vaší WI-FI. Snadno tedy ověříte, zda jsou údaje specifikované vaším poskytovatelem internetu pravdivé a správné.

Stojí to za vyzkoušení?

WIFIman je bezpochyby užitečný nástroj pro detekci problémů s WI-FI jak doma, tak i ve vašem zaměstnání. Ukáže vám, jak váš router obstojí v konkurenci jiných sítí a pomůže upravit nastavení tak, abyste využívali nejméně zarušený kanál, kde bude přenos probíhat nejlépe a nejrychleji. Na to, že se jedná o nástroj, který je k dispozici zcela zdarma a bez reklam, nabízí skutečně zajímavé služby. O oblíbenosti této aplikace také jasně hovoří více než půl milionu instalací od loňského ledna a průměrná známka 4,7.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *