Bezdrátová televize není sci-fi. V budoucnu možná bude zcela běžná

Dráty už prostě nejsou in. K bezdrátovým sluchátkům, telefonu i nabíjení se možná brzy přidá i bezdrátová televize. Samsung si patentoval řešení, které by mělo znamenat revoluci v televizní technologii.

Budoucnost bez kabelů

Na hromady kabelů, které trčí z televize, už jsme si zvykli. A možná by nás ani nenapadlo, že se to někdy změní. Společnost Samsung už v posledních letech uvedla na trh tzv. One Connect Box, který umožňuje napojení i napájení televize s pomocí jediného téměř neviditelného kabelu. Umístění televize na stěnu se tedy výrazně zjednodušilo. Samsung zde ale zdaleka nekončí. Společnost si nechala patentovat zcela nový systém, který slibuje sledování televize bez jediného drátu.

Produkt je teprve v plenkách

Inovativní systém spočívá v tom, že o napájení a přenos obrazového signálu se stará samotná „krabice“ s obrazovkou. Pracuje tedy na principu přijímač/vysílač. Bezdrátový modul obsahuje:

  • dlouhou plochou cívku, která je umístěna vodorovně na spodní straně televizoru a přenos funguje na elektromagnetickém principu
  • reproduktory jsou umístěny po stranách a na spodní straně
  • napájecí modul je i nadále nutné mít umístěn přímo pod obrazovkou, což nemusí vždy vyhovovat.

Cesta od návrhu k realitě je však stále ještě dlouhá, takže lze očekávat, že v procesu výroby se dočkáme řady nutných změn či vylepšení.

Samsung není jediným výrobcem, který se nebojí experimentů. LG představila televizi s vysouvací obrazovkou. Při vypnutém stavu je obrazovka srolována uvnitř krabice, a teprve až když chcete televizi sledovat, se obrazovka vysune ven. Tím sice ušetříte místo pro obrazovku, ale stále se nezbavíte velké krabice, která vám zabere prakticky celý televizní stolek. Všechno tedy má své pro a proti a každý zákazník si musí zvolit dle svých preferencí. Jisté ale je, že ani výrobci televizorů neusnuli na vavřínech a stále jdou s dobou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *