Přizpůsobte si svou zeď na Pinterestu

Pinterest se rozhodl svým uživatelům poskytnout novou funkci, která jim umožní přizpůsobit si zobrazovaný obsah na své vlastní zdi za pomoci webové historie.

Za účelem Pinterestu poskytnout uživatelům personalizovaný obsah, který se zobrazuje na jejich zdi, společnost oznámila, že začne sledovat, na jakém webu uživatelé sdílí obsah pomocí „Pin“ tlačítka. Obsah webu vyhodnotí a nabídne tématicky podobné příspěvky. To je ale jen jeden způsob, jakým chce Pinterest poskytovat podobný obsah.

Dalším vylepšením, které poslouží ještě k výraznějšímu zlepšení zacílení obsahu, bude procházení webové historie Pinterestem, což poskytna další cenná data pro zobrazení spřízněných příspěvků. Pinterest ale zároveň počítá s tím, že pro některé uživatele to může být až přílišný zásah do soukromí, a proto nabízí možnost si vybrat, zda má být procházení historie zapnuto, nebo vypnuto.

Přizpůsobení Pinterestu

Kromě prohlížení webové historie lze samozřejmě vypnout i sledování, z jakých webů je obsah sdílen. Zablokování je velmi snadné, ovšem rozdílné pro stávající a nově založené účty. Při nové registraci bude v nastavení účtu volba Blokovat sledování Pinterestem (Blocking Pinterest from tracking), zatímco od pátku by měla být pro stávající účty zavedena nová funkce Nesledovat (Do Not Track).

Společnost vydala k celé záležitosti na svém blogu prohlášení, ve kterém zmínila: „Spousta uživatelů by mohla být pobouřena tímto vylepšením – myšlenkou, že jejich historie procházení jiných webových stránek bude mít přímý vliv na to, co jim následně nabízejí sociální média. Ale je to běžná praxe na celém webu, navíc si mohou uživatelé vždy zvolit, zda chtějí vylepšení využívat. Z pohledu Pinterestu to řeší podpora funkce Nesledovat pro lidi upřednostňující soukromí.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *