Nejžhavější letní novinky od Googlu

Přestože u nás vládne parné léto s tropickými teplotami, vývojáři od Google nezahálí a stále pracují na nových věcech. Na schůzi v americkém San Franciscu bylo představeno hned několik novinek.

Nexus 7

Dobře známý tablet od Googlu přinesl mnoho změn. První z nich jsou rozměry tohoto tabletu, který se stane o něco skladnějším. Ubral pár milimetrů nejen na šířce, ale co je hlavní, shodil pár gramů na váze a bude vážit méně než 300 gramů. Ačkoliv byl rozměrově trochu zmenšen, displej zůstal stejný, ba dokonce bude mít vyšší rozlišení 1920 x 1200 pixelů, což rozhodně bude znát.

Další důležitou změnou je procesor. V novém Nexusu bude „tikat“ čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 o frekvenci 1,5 GHz. Nebude chybět ani integrovaný grafický čip Adreno 320, který ve spojení s tímto procesorem přinese mnohonásobně vyšší grafický výkon oproti původnímu modelu. Vylepšení se dočkala i operační paměť, která by měla být o velikosti 2 GB.

Mezi další inovace patří například bezdrátové nabíjení, či přední kamera pro videohovory. Kdo z vás si myslí, že tablet podraží, tak je na omylu. Cena tohoto modelu je srovnatelná s předchozím modelem. Pro případné zájemce bude tedy k dostání Nexus 7 v 16 GB variantě za 199,99 liber (zhruba 6 000 Kč) a v 32 GB variantě za 239,99 liber (zhruba 7 200 Kč).

Google Nexus 7

Android 3.4

Ačkoliv nová verze tohoto operačního systému ponese stejný název Jelly Bean, přinese některé důležité novinky. První a možná nejdůležitější z nich je povýšení grafického standardu. Nový OS bude využívat grafický standard OpenGL ES 3.0, to znamená, že příznivci her budou nadšeni. Přinese to velký rozdíl oproti staršímu standartu OpenGL ES 2.0.

Vylepšení se dotknou i bezdrátové komunikace. Nová verze Androidu přinese podporu Bluetooth 4.0 pod názvem Bluetooth Smart, která bude úspornější a vhodná pro nízkokapacitní přenosy. Dalšími novinkami jsou například rozšířená správa profilů, nebo dekodování DRM videa na hardwarové úrovni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *