Ohebné mobilní telefony? Možná budoucí realita

Trendy v segmentu mobilních telefonů jsou jasné. Nejprve to byl co největší displej, nyní to jsou co nejmenší rámečky. A co bude možná už příští rok? Budou to ohebné mobilní telefony. S trochou nadsázky tak můžeme říci, že telefon použijete, přehnete ho jako papír, vložíte do kapsy a můžete jít. Že se nejedná o výmysl, to jasně dokládá několik hlavních výrobců.

Kdo si s touto myšlenkou pohrává?

Pokud si myslíte, že je to velmi vzdálená budoucnost, určitě tomu tak není. Stačí se podívat na trojici výrobců, kteří už pomalu ale jistě přemýšlí nad technickými možnostmi, jaké budou dané telefony mít. Mezi trojici hlavních značek patří:

  • Lenovo
  • Samsung
  • Apple

Inspirace u chytrých hodinek

Jak vlastně daný nápad vznikl? Vše začalo hlavně v segmentu chytrých hodinek, kde bylo potřebou nabídnout uživatelům větší displej, ale bez nutnosti výrazně zvětšovat plochu „ciferníku“. Proto se do popředí dostaly displeje, které byly ohnuté, čímž kopírovaly ruku. Díky tomu mohly být větší, vešlo se na ně více informací, ale pokud šlo o jejich celkovou plochu, byly součástí samotného tvaru hodinek. Později se začaly objevovat i jiné produkty, které měly ohnutý displej.

Nečekejte velké zázraky

Pokud si myslíte, že ohebné mobilní telefony budou skutečně fungovat tak, že je bude možné na-několikrát složit, nebude to možné. Obvyklé by mělo být ohnutí na jednom nebo dvou místech, čímž je zavřete, podobně jako notebook. To ale může být i celkem zajímavá výhoda, třeba pokud jde o zmenšení velikosti, nebo také ochranu samotného displeje.

Na internetu již můžete dohledat několik studií a nákresů, stejně jako není problém podívat se na první prototypy. V klasických obchodech potom můžete narazit třeba i na mobil LG G Flex, který lze považovat za jednoho z předchůdců této možnosti., a to právě proto, že má ohnutý displej – ohybatelný ale ještě není.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *