Notebook nebo klasický počítač

Dnes si většina z nás neumí představit ani jeden den bez počítače. Někteří z nás ho používají v práci, děti ho běžně používají ve škole a stal se nedílnou součástí i našeho běžného života, protože ho používáme i v soukromí. Zkrátka počítač se stal pro nás jakousi neodmyslitelnou součástí pro provádění práce ale i během volného času.

Vždyť žijeme v 21. století a přes počítač dnes můžete uzavřít pojištění, vzít si půjčku, koupit si elektroniku, oblečení, kosmetiku, prodávat nepotřebné věci na internetu … Je toho dost. Pokud se rozhodujete pro nový počítač měli byste se v první řadě zamyslet nad tím jaký počítač byste chtěli.

Pokud dáte přednost notebooku, ten si můžete vzít prakticky kamkoliv, no klasický stolní počítač má oproti notebookům jisté výhody. Jednou z nich je i tzv. upgrade. Dokoupíte nové komponenty do staršího počítače, nová grafická karta, pevný disk, či zvětšení paměti .

Který počítač si tedy koupit?

Protože notebooky pomalu klasické počítače vytlačují z trhu. Už i ve většině kanceláři se používají většinou pouze notebooky. Manipulaci s nimi je lehčí a v případě potřeby si je zaměstnanec může vzít i domů a pracovat tam. No nevýhoda notebooku je ta, že ten asi jen těžko můžete uprgadovat, protože většinou se to dá jen u klasických stolních počítačích.

Stejně tak je téměř nemožné aby vám ukradli klasický počítač. Co se v případě notebooku říct nedá. Mezi výhody notebooku patří i to, že si jej můžete vzít kam potřebujete do práce, školy, na přednášku, do kavárny – a můžete pracovat. Tak či onak v první řadě je důležitý účel na který budete počítač používat. Pokud je malá pravděpodobnost, že byste ho někam chtěli nosit pořiďte si ten klasický. A naopak pokud by se vám hodil v práci či na přednáškách a hodinách ve škole počítač, jasnou volbou je notebook.

Foto By: Yutaka Tsutano

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *