Instagram – nový fenomén

Slyšeli jste už někdy o aplikaci instagram? Určitě na ní máte i vy svůj účet nebo znáte někoho pro koho se stala zajímavější než Facebook. Její největší výhodou je úprava obrázků v nekonečných možnostech, filtrech, můžete doplňovat texty, dělat koláž z fotografií …

Instagram už uchvátil i nejednu celebritu a ty téměř denně přidávají nové a nové fotky ze svého soukromí. Aplikace je dostupná pro iPhony a smartphony se systémem Android. Rozdíl této aplikace je však v tom, že nechce soutěžit s takovými giganty jakými jsou již zmiňovaný Facebook, Twitter nebo i Pinterest, G+ či Tumbrl. Právě naopak po dokončení úprav na zvolené fotografii si můžete zvolit možnost zveřejnit fotku kromě svého instagramového účtu i na zmíněných sociálních sítích.

A v čem tkví její úspěch?

Ve zkratce v tom, že dokáže rychle a poměrně jednoduše upravit fotku pomocí různých speciálních efektů a ta pak vypadá opravdu profesionálně. I když existuje již od roku 2010, u nás se stala známější teprve nedávno, protože předtím byla dostupná pouze pro zařízení s operačním systémem iOS, kterým disponují pouze zařízení od společnosti Apple. A řekněme si pravdu, na našem území a obecně ve střední Evropě existuje více uživatelů Androidu než iOS.

No instagram není pouze aplikace její výhodou je, že je také, dalo by se říci, sociální sítí. Její vývojáři jsou Kevin Systra a Mike Krieger. A myslíte si, že je to jen další nesmysl, který brzy upadne do zapomnění? Omyl vážení, pokud chcete zůstat v obraze vytvořte si účet na Instagramu i vy, protože jeho popularita stoupá závratnou rychlostí. Nedávno dosáhl počet uživatelů Instagramu hranici 30 milionů a řekněme si pravdu to už není malé číslo. Denně lidé z celého světa přidají na svou instagramovú nástěnku téměř 5 milionů fotografii. Dalo by se říci, že žádná aplikace ani nová sociální síť nedosáhla takového rychlého úspěchu jako právě instagram.

Zdroj loga: www.instagram.com/press/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *